poniedziałek, 9 czerwca 2008

Za młodzi na II ligę

Juniorzy PTC w niedzielnym (8 czerwca 2008 r.) turnieju szachowym, będącym eliminacjami do II ligi, zajęli IV miejsce przegrywając wszystkie mecze. Zwyciężył Szach-Centrum Łódź i to włansie on będzie reprezentował woj. łódzkie w rozgrywkach tego szczebla.
Pocieszającym jest fakt, iż pabianicka młodzież jest srednio trzy lata młodsza od swoich konkurentów i za dwa, trzy lata to oni będą faworytami tych rozgrywek.
Na uwagę zasługuje wynik dwunastoletniej Moniki Rykały, która na szachownicy do lat 18. wygrała wszystkie partie w pełni rehabilitując się za sobotni, słaby wynik w Sieradzu.
Drużyna grała w następującym składzie (w nawiasie wiek):
szachownice do lat 18
Michał Ferenc (9)
Adam Gawroński (15)
Monika Rykała (12)
szachownice do lat 14
Mateusz Okrojek (9)
Mikołaj Grzegorz (10)
Malwina Grzegorz (11)
Opiekunem i trenerem drużyny był Krzysztof Długosz, a na turniej dotarlismy dzięki Agnieszce Rykale, Małgorzacie Grzegorz i Mariuszowi Okrojkowi.

Łukasz Cyborowski trzeci w Barlinku

Po zwycięstwie w ostatniej rundzie Łukasz Cyborowski, pabianicki arcymistrz wywalczył trzecie miejsce w XVI międzynarodowym festiwalu szachowym pamięci Emanuela Laskera. Szachista AZS UMCS Lublin wygrał w sumie trzy partie, a szesć zremisował. Zwyciężył am. Henrik Danielsen z Belgii przed im. Nikolajem Aliavdinem z Białorusi - obaj po 6,5 pkt. W turnieju głównym startowało 20 zawodników.