poniedziałek, 1 grudnia 2008

W Legnicy Olszewski 5 z 5 pkt.

Rewelacyjnie spisuje się na turnieju w Legnicy Michał Olszewski (Polska), który po pięciu rundach zgromadził 5 punktów. Drugie, trzecie miejsce dzielą David Arulinian (Gruzja) i Aleksander Sulypa (Ukraina) po 3,5 pkt.


Starsi panowie czterej ...W Mariańskich Łaźniach (Czechy) rozpoczęła się fantastyczna impreza. Na przeciwko weteranom światowych szachów (na zdjęciu: Karpov, Uhlmann, Hort, Olafsson) stanęły cztery czołowe szachistki Europy: Ushenina, Nemcova, Jackova i Cmilyte. Jest to turniej drużynowy, dwukołowy.

W pierwszej rundzie panie ograły olbojów 3:1, by przegrać kolejny mecz aż 3,5:0,5. Pewnie uraziły męską ambicję. Jak widać ze zdjęcia, zabawa jest przednia zarówno dla pań, ale przede wszystkim dla "starszych panów".

Jan Kusina z Krakowa prezesem PZSzach.


Jan Kusina - prezes Małopolskiego Związku Szachowego - na sobotnim, walnym zgromadzeniu PZSzach. został kolejnym prezesem wszystkich szachistów. Pana Jana mało znam, ale za to z dobrej strony. Pozwolił zagrać w "Cracovii" moim zawodnikom na "krechę". Przełom roku spowodował - jak to zwykle bywa - problemy finansowe, ale oczywiście wszystko później zapłaciliśmy.
W imieniu pabianickich szachistów życzę Mu wielu sukcesów na tym odpowiedzialnym stanowisku i dużo, dużo efektywnej pracy z pożytkiem dla całego środowiska szachowego. I oby Jego czteroletnia działalność była cały czas tak przyjemna, jak na tym zdjęciu.
Jeden z klasyków poezji śpiewanej, Andrzej Sikorowski prosił, by nie przenosić stolicy do Krakowa. Mam nadzieję, że w tym wypadku nie miał racji.