niedziela, 10 maja 2009

Murdzia wśród seniorów, Piorun wśród juniorów a Polska drużynowo w mistrzostwach Europy (rozwiązywanie zadań)

Z mistrzostw Europy, które odbyły się w dniach 8-9 maja 2009 r. w Suboticy w Serbii, polska reprezentacja przywiozła trzy złote medale! Arcymistrz Piotr Murdzia zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej, wyprzedzając Georgy Evseeva z Rosji o 4,5 pkt. Trzecie miejsce zajął Michal Dragoun z Czech. Polska drużyna w składzie: Piotr Murdzia, Kacper Piorun, Bogusz Piliczewski i Piotr Górski wywalczyła pierwsze miejsce drużynowo, wyprzedzając zespoły Rosji i Serbii, które przed turniejem uchodziły za faworytów. Siedemnastoletni Kacper Piorun zdobył ponadto złoty medal wśród juniorów (piąte miejsce wśród seniorów !!).
Wyniki indywidualne seniorów:
1. GM Piotr Murdzia (POL) 87,5 pkt. (317 min.)