Zhigalko kontra Vachier-Lagrave - partia o mistrzostwo świata juniorów?

W szóstej rundzie mistrzostw świata do lat 20. zagrają:

2. YU Yangyi 2509 4 - 4 GM RODSHTEIN Maxim 2623
3. GM LI Chao B 2617 4 - 4 GM ITURRIZAGA Eduardo 2605
6. GM POPOV Ivan 2582 3½ - 3½ GM GRIGORYAN Avetik 2515
7. IM VOCATURO Daniele 2510 3½ - 3½ GM JUMABAYEV Rinat 2548
8. GM OLSZEWSKI Michal 2544 3½ - 3½ FMYILMAZ Mustafa 2475
9. GM SWIERCZ Dariusz 2492 3½ - 3½ IM LENDERMAN Alex 2542

Niestety, Michał Olszewski nie ustał w piątej rundzie głównemu faworytowi mistrzostw, Francuzowi Maximowi Vachier-Lagrawe, ale nie wszystko jeszcze stracone. Mistrzostwa rozgrywane są na dystansie 13 rund i wiele może się wydarzyć.

Nie najlepsze wieści dotyczą także Hani Leks, która po dobrym starsie (2 z 3) przegrała dwie partie i jest w drugiej połowie tabeli, choć i w jej przypadku może jeszcze być zdecydowanie lepiej.

Na zdjęciu: Darek Świercz wygrał w piątej rundzie z Hindusem FM VISHNU Prasanna V 2342 i doszlusował do czołówki mistrzostw.

Ania Raducka wygrała w Galerii Łódzkiej w kategorii dziewcząt do lat 8

Ania Raducka (PTC Pabianice), uczennica II klasy szkoły podstawowej wygrała swój drugi turniej w życiu. W sobotę podczas Weekendu Szachowego w Galerii Łódzkiej była najlepsza w kategorii dziewcząt do lat 8. Dodać należy, że wszystkie partie rozegrała ze starszymi od niej chłopcami (wszyscy grali razem).
Anię zacząłem uczyć grać na początku tego roku. Jeśli dalej będzie wykazywała takie zainteresowanie "królewską" grą to może...

12. Rykała, Monika PTC Pabianice 5.0 D14
Startowało 129 juniorów z całego województwa łódzkiego oraz Narankhuu, Bilegjargal z Mongolii.