środa, 25 grudnia 2013

Tajny związek szachowy w Polsce?!

Pozdrowienia świąteczne dla prezesa
Tomasza Delegi!
Na stronie Polskiego Związku Szachowego ukazała się informacja, że wielu kadrowiczów wystartuje w noworocznych turniejach. Wymieniono nazwiska: Bartosza Soćko, Moniki Soćko, Michała Krasenkowa, Kacpra Pioruna, Radosława Wojtaszka, Mateusza i Marty Bartel. Siedem osób. No może to jest wielu!?
Sprawdziłem jednak aktualny stan kadry i tylko Monika i Bartosz Soćkowie oraz Mateusz Bartel są do niej przypisani. Troje!! Wielu...?
No można tu ewentualnie nie "czepiać się" Michała Krasenkowa, bo to trener kadry, ale gra tylko w jednym turnieju i to w Szwecji a nie w Szwajcarii. Niby mała różnica w nazwie, ale czyni.
Jako ciekawostkę mogę dodać, że w ślad za Radosławem Wojtaszkiem do Szwajcarii zupełnie przypadkowo wyjeżdża również - no kto? - tak, tak Alina Kashlinskaya. Romantyczne - prawda?
Niestety, mniej romantyczne jest to, że dla związku "wielu" to znaczy troje a na stronie siedmioro. A może nikt nad tym nie panuje? Ciekawe jest również, kto te noworoczne eskapady finansuje? Tego się jednak nie dowiemy, jak i oficjalnego stanowiska wobec absencji Wojtaszka na drużynowych mistrzostwach Europy. Związek, mimo że jest stowarzyszeniem pożytku publicznego, z takich rzeczy swoim członkom się nie tłumaczy! A co tam pospólstwo to może interesować!!