czwartek, 6 lutego 2014

W szachy grają wszędzie - powiat pabianicki

Wczoraj w gimnazjum nr 1 przy ulicy Tkackiej odbyły się mistrzostwa powiatu pabianickiego w szachach, które miałem przyjemność wraz ze Stanisławem Majewskim sędziować. Organizatorem był Szkolny Związek Sportowy. Rywalizowały szkoły podstawowe i gimnazja. Oto szczegółowe wyniki:

SP Pawlikowice
Szkoły podstawowe:
1. SP Pawlikowice - 10 pkt./20 małych
2. SP 3 Pabianice - 10/18,5
3. SP Chechło - 8
4. SP Bychlew - 6
5. SP Mogilno - 5
6. SP 14 Pabianice - 2
7. SP 17 Pabianice - 1
Zwycięska drużyna z Pawlikowic grała w składzie: Iga Jarmakowska, Kamil Suski, Kacper Karpiński i Arkadiusz Duszyński. Pabianicką "Trójkę" reprezentowali Milena Swędrak, Jan Duda, Jakub Duda i Cyprian Pierzchalski. Najlepszym zawodnikiem został Staś Woszkowski z Bychlewa, który na pierwszej szachownicy wygrał wszystkie partie.
Gimnazjum z Piątkowiska
Gimnazja:
1. Gimnazjum Piątkowisko - 10 pkt.
2. Gimnazjum nr 2 Pabianice - 8
3. Gimnazjum Dobroń - 5/10,5 małych
4. Gimnazjum nr 1 Pabianice - 5/9,5
5. Gimnazjum nr 1 Konstantynów - 2
6. Gimnazjum nr 3 Pabianice - 0
W drużynie z Piątkowiska grali: Jarmakowska Anita, Bartłomiej Gorzela, Michał Ferenc, Krzysztof Pluta i Mateusz Okrojek. Gimnazjum nr 2 (Joanna Świercz, Filip Porolniczak, Robert Siurek i Michał Błaszczyk). Po dwie drużyny w obu kategoriach reprezentować będą powiat pabianicki w rozgrywkach rejonowych, które odbędą się w Pawlikowicach.
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Frekwencja była wyższa, niż w latach ubiegłych. Nie będę w tym miejscu pisał banałów o znakomitym wpływie królewskiej gry na rozwój psychofizyczny dzieci. Wspomnę tylko, że w mieście nie ma pieniędzy na naukę gry w szachy. Kiedyś były, bo większość uczestników uczyłem. Wielka szkoda, ale widocznie lepiej, by młodzi ludzie "wycierali" ulice, bądź "tłukli w komputer".