wtorek, 12 sierpnia 2014

Wakacje z szachami Rudka - relacja z drugiego dnia Kamili Kałużnej

Wakacje a tu trzeba się uczyć!?
Te dzieci jednak bardzo lubią szachy!
Tuż po śniadaniu do pracy przystąpili nasi trenerzy szachowi. Program szkolenia dostosowany jest indywidualnie do każdej grupy szkoleniowej. Młodzi szachiści poznają elementy strategii, rozwijają umiejętności prawidłowego rozgrywania debiutów, sporo czasu poświęcają technice liczenia wariantów oraz rozwiązywaniu zadań szachowych w pamięci. Tak intensywny trening sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka oraz pomoże kształtować umiejętność logicznego myślenia, rozwija pamięć oraz koncentrację. 
W czasie wolnym od zajęć szkoleniowych wykorzystujemy uroki okolicy. Zajęcia sportowo- rekreacyjne odbywające się na świeżym powietrzu, sprzyjają integracji grup. Dodatkowo wszyscy uczestnicy Wakacji zapoznali się z miejscowością Rudka w trakcie spaceru rekreacyjnego po okolicy. 
Kolejna atrakcja czekała na naszych podopiecznych po kolacji, a mianowicie mecze towarzyskie w piłkę nożną na nowoczesnej hali sportowo- widowiskowej. 


P.S.
Relację z kolejnych dni postaram się napisać sam, gdyż wybieram się jutro by zobaczyć, jak się mają przyszli arcymistrzowie.