piątek, 3 czerwca 2016

Duda goni Pioruna a obaj Wojtaszka!!

W tym całym układzie jeszcze Kamil Mitoń musi udowodnić,
że jest godnym następcą Leszka Ostrowskiego
W polskich szachach rodzi się bardzo ciekawa sytuacja. Na naszych oczach Jasiek Duda jawnie konkuruje z Kacprem Piorunem i jest to bardzo budująca rywalizacja, która musi niebawem doprowadzić do "usunięcia" z pierwszej szachownicy Radka Wojtaszka. Kacper niedawno indywidualnie wygrał Bundesligę a Jasiek próbuje dokonać tego samego w lidze francuskiej. Aktualnie ma 5 punktów z sześciu. Na rankingu zarobił już prawie 13 punktów (2673). Awansował o 21 miejsc i od łowiczanina dzielą go tylko trzy oczka i sześć miejsc (Kacper jest aktualnie 60 na świecie).
Jestem przekonany, że Radek Wojtaszek łatwo pola nie odda, więc aż trzech!! graczy musi (mam nadzieję) ostro walczyć o numer jeden w Polsce. Wszyscy trzej mają coś do udowodnienia. Wojtaszek, że nie jest jeszcze za stary a Duda, że nie jest za młody. Piorun zaś musi pokazać tym wszystkim buczącym o solving, że nie mają pojęcia o szachach.
Tak więc Panowie walczcie!!
I jeszcze jedno. Otwiera się w tym momencie olbrzymie pole do popisu dla władz Polskiego Związku Szachowego, by stworzyć całej trójce optymalne możliwości gry w najsilniejszych turniejach. Takiej sytuacji w polskich szachach jeszcze nie było i nie wolno tego zmarnować!!