poniedziałek, 8 czerwca 2009

Pabianiczanki (Monika i Ania) w panteonie gwiazd polskiego sportu - X Piknik olimpijski - Warszawa 6.06.2009


X Piknik Olimpijski to kapitalna impreza. Pierwszy raz uczestniczyłem (wraz z dwiema szachistkami) w tego typu imprezie i jak "buczę" na organizację, tym razem jestem w pełni usatysfakcjonowany. Malutkie dzieci znakomicie mogły spędzić czas na sportowo. Mogły zobaczyć prezentacje wszystkich dyscyplin, łacznie z zimowymi (sztuczne lodowisko, śnieg na torze snowbordowym). Cały park na Kępie Potockiej (obok Centrum Olimpijskiego) zmienił się w wielką arenę sportu. I to najważniejsze.
Do tych "szaleństw" zapraszali ich sami mistrzowie: Irena Szewińska, Jerzy Kulej ,Zygmunt Smalcerz, Apoloniusz Tajner, Justyna Kowalczyk i wielu, wielu. Monika Rykała zebrała prawie 30 autografów. Zaproponowałem organizatarom, by takie Święto sportu odbyło się gdzieś, poza Warszawą.Jerzy Kulej
Andrzej Niemczyk
Apoloniusz Tajner

Monika Soćko
Zygmunt SmalcerzIrena Szewińska
Jerzy Kulej
Justyna Kowalczyk

Monika Rykała i Ryszard Szurkowski

To zdjęcie winno trafić do annałów Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów. Klub powstał w 1906 i jest jednym z najstarszych w Polsce. Obecnie nie posiada sekcji kolarskiej, ale Monika Rykała pozwoliła się sfotografować na X pikniku olimpijskim z samym Ryszrdem Szurkowskim - ikoną polskiego kolarstwa.Posted by Picasa

Czy kiedyś Monika (Rykała) zastąpi Monikę (Soćko) na szachowym, polskim tronie?


X Piknik olimpijski w Warszawie


Na zdjęciu od lewej: Robert Raducki, Monika Rykała i Ania Raducka (osiem lat) grają przeciko Monice Soćko na pikniku olimpijskim.

Monika Soćko w Warszawie na pikniku olimpijskim


W Warszawie, w sobotę (6.o6.2009) odbył się X piknik olimpijski w trakcie, którego Monika Soćko - mistrzyni Polski, jedyna kobieta w Polsce, która posiada tytuł arcymistrza męskiego, rozegrała symultanę. Jedyną, która stawiła opór najlepszej, polskiej szachistce była Monika Rykała (PTC Pabianice). Po zaciętej i długiej walce (inni zdążyli w tym czasie przegrać dwie, trzy partie) pabianiczanka zgodziła się na remis.
Symultana to jest taka gra, gdzie mistrz gra z wieloma zawodnikami jednocześnie. Dzięki ?! niedowładowi organizacyjnemu PZSzach. do Warszawy na symultanę z Moniką Soćko stawiło się aż ośmiu !! przeciwników, z czego troje z Pabianic (grała jeszcze Ania Raducka i jej tato). Wstyd nieprawdopodobny wobec innych związków sportowych. My też byśmy nie trafili, gdyby nie spostrzegawczość dzieci. PZSzach zapomniał nawet powiesić swojego emblematu na namiocie, gdzie grano. Ale nie ma tego złego...
Monika Rykała (druga w Polsce w roczniku 1996) mogła zagrać z arcymistrzynią prawie bezpośrednią partię. I nie dała się!!

W czerwcu, w Pabianicach najlepszy Jerzy Rzepkowski


Wyniki Turnieju Szachów Błyskawicznych za czerwiec 2009:

1. Jerzy Rzepkowski,PTC - 11,5 pkt.
2. Marek Królikowski - 9,5 pkt.,
3. Tadeusz Feliksiński,PTC - 9 pkt.,
4. Tadeusz Woźniak,PTC - 8,5 pkt.
5. Stanisław Majewski,PTC - 8,5 pkt.,
6. Adam Banasiak - 8 pkt.,
7 .Jan Gajda, LKS Pawlikowice - 7 pkt.,
8. Andrzej Siąkowski - 7 pkt.,
9. Grzegorz Sobański,PTC - 6,5 pkt.,
10. Włodzimierz Kaczmarek,PTC - 5 pkt.,
11-12. Zbigniew Szalewicz,PTC i Andrzej Andrzejewski,PTC - obaj po 3,5 pkt.,
13. Genowefa Kocik,PTC - 2,5 pkt.,
14. Jan Słomiński,LKS Pawlikowice - 2 pkt.
Za sezon 2008/2009 po 10 turniejach szachów błyskawicznych:
1. Stanisław Majewski,PTC
2. Jerzy Rzepkowski,PTC
3. Tadeusz Woźniak,PTC
4. Marek Królikowski
Na zdjęciu: Stanisław Majewski najlepszym blitzkarzem w Pabianicach za sezon 2008/09. Obok Tadeusz Feliksiński - prezes PTC.