poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Szachy, jakich nie widzieliście nigdy!!

Natalia Guzik na podium
Szachista musi przebiec kilka kilometrów, by wygrać turniej i to w nocy!! Brzmi ciekawie?
W Pabianicach w parku im. Juliusza Słowackiego 3 września (sobota) o godz. 20.00 rozpocznie się “Noc Szachowa w Parku”. Ośmioro graczy rozegra pierwszy na świecie turniej w szachach parkowych, bieganych. Tak, tak po renowacji parku mamy taką możliwość!! Po każdym posunięciu trzeba będzie biec do zegara, by go przełączyć! Partia może trwać maksymalnie 30 minut.
Nad turniejem patronat objął prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, którego wspierają Krzysztof Habura starosta powiatu pabianickiego, Sylwester Bednarek prezes Łódzkiego Zawiązku Szachowego i Andrzej Styczyński prezes “Pafana”. Oświetlenie zapewniają niezawodni strażacy.
Eliminacje, w których może wystartować każdy, odbędą się o godzinie 15.oo (zapisy do 14.30) w kinie “TOMI” (sąsiad parku). Szczegółowe informacje:  http://szacharnia.blogspot.com/p/regulamin.html
Do finału już awansowali Stanisław Majewski i Grzegorz Sobański z Pabianic oraz Krzysztof Żurkiewicz z Łodzi. “Dziką kartę” otrzymała od organizatorów Natalia Guzik z Wielunia mistrzyni Polski juniorek do lat 16. Do wzięcia w eliminacjach 4 miejsca!!