Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Kantans. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Kantans. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 30 września 2019

To jest jedyny turniej na świecie (Pabianice 2019)

Paniom Ani Kantane i Monice Rykale
kibicuje Jerzy Kot

W takim składzie w Pabianicach jeszcze imprezy nie było. Szachy w parku Juliusza Słowackiego zgromadziły bardzo zacne towarzystwo. Tym razem nie padało. Zawodnicy byli w tej korzystnej sytuacji, że biegali po każdym ruchu do zegarów oddalonych około 5 metrów. Ja, niestety dryptałem zapisując wyniki i stąd w niedzielę 40 stopni gorączki. Dopiero dziś dochodzę do normalności i ta relacja. Serdecznie dziękuję tym, którzy mi pomogli przy przeprowadzeniu tej imprezy. Dziękuję Ani Kantane (czytaj Iwanow) za przywiezienie swojego męża Tomka Kantane (to bardzo silny łotewski szachista). Poza tym pamiętam kilka nieprzespanych nocy, gdy analizowałem jej partie przygotowując Monikę Rykałę na mistrzostwa Polski juniorek. Na moje szczególne uznanie zasługuje Jerzy Kot, który znakomicie sobie radził, mimo wieku, w bieganiu między figurami.
Wyniki końcowe (kołówka)
1. IM Dominik Orzech 5,5
2. GM Toms Kantans (LAT) 5
3. FM Sylwester Bednarek 4,5
4. m Mateusz Brzeziński 4
5. WIM Ania Kantane 4
6. k+ Rafał Kowalczyk 3,5
7. FM Jerzy Kot 1
8. k++ Monika Rykała 0,5


sobota, 6 maja 2017

Niespodzianka w mistrzostwach Łotwy! Wygrał Arturs Bernotas! Gratulacje










Rk.SNoNameTyp
FEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 Krtg+/-
110FMBernotas ArtursLAT2393Riga7,540,042,022922037,6
25IMKantans TomsLAT2468Garkalne7,046,549,523341010,2
31GMNeiksans ArtursLAT2599Riga6,045,049,5231410-14,8
414NMJankovskis GuntisLAT2266Jekabpils6,042,045,523082043,8
57IMBerzinsh RolandLAT2428Ropazi6,036,038,0227010-1,8
617NMTokranovs DmitrijsU18LAT2227Riga5,546,550,023114086,0
715MKStepins EdgarsLAT2248Jelgava5,543,045,523352039,2
83GMMeijers ViestursS50LAT2490Limbazi5,540,543,0215810-20,8
94GMMiezis NormundsLAT2468Olaine5,540,042,5226210-11,8
108GMStarostits IlmarsLAT2409Rezekne5,535,538,5217610-14,1
119IMSveshnikov VladimirLAT2398Riga5,039,543,5225010-10,8
122IMMeskovs NikitaLAT2510Riga5,039,041,5220210-24,7
1313MKDzjuba VsevolodLAT2269Jurmala5,039,041,5216120-14,4
1412FMKlimakovs SergejsLAT2300Riga5,038,041,02267202,2
1530MKJazdanovs AleksandrsU14LAT2010Riga5,033,536,021774086,4
1616NMKretainis KristapsLAT2246Riga4,541,544,523432023,4
1723NMSemjonovs IljaU16LAT2122Riga4,541,044,023254082,0
1811FMMustaps MatissLAT2302Riga4,541,043,52339208,6
1918FMKrustkalns KristapsLAT2201Carnikava4,541,043,523112025,4
206IMKrivonosov OlegS50LAT2448Daugavpils4,540,044,0224410-22,8

poniedziałek, 14 marca 2016

Stockholm Chess Challenge 2016 - wyniki końcowe

Uczestnicy

SNrNazwiskoFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 
11GMOnischuk VlaidimirUKR26147,042,046,0
22GMLintchevski DaniilRUS25616,542,545,0
34GMBlomqvist ErikSWE25146,041,553,0
45IMKantans TomsLAT24965,043,053,0
511IMKazakovskiy ValeriyBLR23235,042,543,0
67IMNasuta GrzegorzPOL23995,041,554,0
76IMWesterberg JonathanSWE24885,041,552,0
83GMTukhaev AdamUKR25415,037,043,0
910FMMikalsen ErlendNOR23335,032,543,0
108FMNilsen Joachim BirgerNOR23974,541,053,0
1115Stefansson Vignir VatnarISL22284,031,552,0
1212FMRydström TomSWE23183,536,053,0
1314WIMZhou QiyuCAN22473,532,541,0
149FMKenneskog TheodorSWE23522,537,540,0
1516Tirelli MauroITA22202,533,041,0
1613WIMKantane AnnaPOL23102,035,051,0

środa, 9 marca 2016

Stockholm Chess Challenge 2016 po dwóch rundach

Toms Kantans (Łotwa) - mąż
naszej Ani Iwanow

SNrNazwiskoFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 
12GMLintchevski DaniilRUS25612,01,01,53,0
5IMKantans TomsLAT24962,01,01,53,0
34GMBlomqvist ErikSWE25141,51,52,52,5
48FMNilsen Joachim BirgerNOR23971,51,51,52,5
511IMKazakovskiy ValeriyBLR23231,51,01,52,0
61GMOnischuk VlaidimirUKR26141,02,02,52,0
7IMNasuta GrzegorzPOL23991,02,02,52,0
83GMTukhaev AdamUKR25411,01,52,51,5
912FMRydström TomSWE23181,01,51,51,0
106IMWesterberg JonathanSWE24881,01,01,51,5
1110FMMikalsen ErlendNOR23330,52,02,50,5
13WIMKantane AnnaPOL23100,52,02,50,5
1314WIMZhou QiyuCAN22470,51,52,51,0
149FMKenneskog TheodorSWE23520,51,01,50,5
15Stefansson Vignir VatnarISL22280,51,01,50,5
1616Tirelli MauroITA22200,01,52,50,0

niedziela, 10 stycznia 2016

Tallinn 2016 - memoriał Paula Keresa. Kojarzenie IX rundy.

Ania Iwanow ze swoim mężem Tomkiem
(Kantane) czują się pewnie współgospodarzami
tego pięknego turnieju. Wrocław - Tallin bardzo blisko!

Bo.No.NameRtgPts.
Pts.NameRtgNo.
11GMSvidler Peter27366½7GMHowell David W L264610
214GMDuda Jan-Krzysztof26036½6½GMKovalenko Igor27342
33GMGelfand Boris27336½6½GMMiton Kamil259716
419GMNeiksans Arturs257966GMBerkes Ferenc26856
511GMGanguly Surya Shekhar261566GMTregubov Pavel V.256620
627GMKosteniuk Alexandra251466GMGeorgiev Kiril261212
717GMJumabayev Rinat259066GMRomanov Evgeny252926
829IMSveshnikov Vladimir246765½GMVitiugov Nikita26658
931GMVolodin Aleksandr24575½5½GMFridman Daniel26884
105GMMatlakov Maxim26865½5½GMGoganov Aleksey254524
119GMMotylev Alexander26515½5½GMSveshnikov Evgeny245533
1213GMSutovsky Emil26045½5½IMSeeman Tarvo230354
1318GMMikhalevski Victor25905½5½GMBalashov Yuri S242338
1421GMRakhmanov Aleksandr25645½5½IMPadmini Rout239242
1537FMMustaps Matiss24295½5½GMLintchevski Daniil254922
1623IMKantans Toms25475½5½IMNyysti Sampsa228756
1715GMPostny Evgeny260155Kukk Sander234550
1852IMMastrokoukos Georgios230655GMKulaots Kaido248428
1951IMHaimovich Tal233855GMLanka Zigurds245632
2055IMAntoms Guntars230255GMNovik Maxim245434
3079WIMKantane Iwanow Anna21754½4½IMMesropov Konstantin240540