czwartek, 28 maja 2009

Polski Związek Szachowy zakazuje grać w szachy!! (Panie Kuratorze - myśleć !!)

KOMUNIKAT

w sprawie wyłonienia reprezentacji Polskina mistrzostwa Europy juniorów do 10, 12, 14, 16 i 18 latFermo, Włochy 30.08 - 10.09.2009 r.
Polski Związek Szachowy pragnie poinformować Państwa, że zgodnie z załącznikiem do Zarządzenia nr 35/2008 r. Ministra Sportu i Turystyki, Departament Sportu Kwalifikowanego i Młodzieżowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki nie finansuje startu zawodników do 10 i 12 lat na MEJ oraz MŚJ (dot. medalistów MPJ, MEJ oraz MŚJ).
Ponadto zgodnie z „Regulamin Powoływania Kadry Narodowej, Zasady Reprezentowania Barw Narodowych w Polskim Związku Szachowym - Część I" zawodnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w Mistrzostwach Polski mogą wnioskować o nominacje na reprezentanta Polski na imprezy mistrzowskie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (kat. wiekowe do 14, 16 i 18 lat)
Zawodnicy, którzy zajęli na MPJ miejsca od 3 do 10 mogą ubiegać się o wyjazd na imprezy mistrzow-skie na koszt własny, klubu bądź sponsora.
Wnioski należy przesłać na adres biura PZSzach do dnia 15.05.2009 r.

Taki komunikat ukazał się na stronie PZSzach.

Monika Rykała, zgodnie z tym komunikatem, kwalifikuje się do udziału w mistrzostwach Europy. Zgłoszenie e-mailem zostało wysłane zgodnie z terminem. PZSzach nie ponosi żadnych kosztów związanych z jej udziałem a mimo to nie zatwierdził jej startu. W dziewczynce zostały rozbudzone ambicje, by reprezentować Polskę, miasto, klub, siebie. Nie rozumiem ... Uruchomiłem ludzi, którzy zapłacą za ten wyjazd. Jeszcze chcą pomóc szachistom. Po tej decyzji PZSzach powiedzą mi - spadaj.