sobota, 27 marca 2010

Człowieku - myśl, jak piszesz

Najdziwniejsze dyscypliny sportu
Znudziły Was Igrzyska Olimpijskie? Macie dość tego, że w Lidze Mistrzów wciąż grają te same drużyny? Nie możecie już patrzeć na Małysza i Kowalczyk? Nie lękajcie się. Sport nie jest taki nudny, jakby się mogło wydawać. Oto 10 najciekawszych sportów, które wymyśliła popkultura. Miłej zabawy!
Szachoboks
Pochodzenie dyscypliny. Komiks Enki Bilala "Zimny Równik".
Zasady. Szachoboks to proste i bardzo oczywiste połączenie szachów i boksu. Nowa dyscyplina sportowa doskonale oddaje dwa najważniejsze aspekty każdego współzawodnictwa - brutalną akcję i etap opracowywania strategii. Dosyć oczywiście każda walka dzieli się na dwa etapy. Okładanie się po twarzach i przesuwanie figur na szachownicy. Zaczyna się od 4 minut szachów, następnie minutowa przerwa i 3 minuty boksu. I tak w kółko. Wygrać można dzięki nokautowi, matowi lub decyzji sędziego.
Dlaczego jest fajna? Bo wprowadza do szachów prawdziwe emocje.


Taką oto śmieszną informację znalazłem i inretnecie. Człowiek, który to pisał oczywiście nie ma żadnego pojęcia o szachach. Może trenował boks i ktoś go porządnie walnął w głowę, bo wypisuje takie bzdury. Emocje w szachach dla takich ignorantów są niewyobrażalne.