Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Sevian. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Sevian. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 28 lipca 2019

Sensacyjne zwycięstwo czternastolatka z Indii w Danii (Xtracon 2019)

Pragg w ostatniej rundzie zremisował z Samem Sevianem (USA)
i wygrał cały turniej. Dodatkowo zarobił prawie 30 punktów Elo.
Światowa czołówko - bójcie się!!





















Rk.SNoNameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
121GMR PraggnanandhaaIND25408,555,057,250,0
28GMTari AryanNOR26208,057,054,750,0
33GMSargissian GabrielARM26818,054,550,250,0
413GMPostny EvgenyISR26018,053,551,500,0
54GMSevian SamuelUSA26678,053,546,500,0
617GMRasmussen Allan StigDEN25698,052,051,750,0
714GMKryakvin DmitryRUS25867,557,551,000,0
89GMSvane RasmusGER26157,555,550,750,0
92GMKorobov AntonUKR26877,555,548,500,0
101GMGrandelius NilsSWE26917,554,549,250,0
115GMHammer Jon LudvigNOR26377,553,548,250,0
1211GMVocaturo DanieleITA26127,553,547,500,0
1312GMAndersen MadsDEN26057,553,047,250,0
1415GMKollars DmitrijGER25817,552,548,250,0
1549WGMR VaishaliIND23447,552,047,250,0
1632CMH Bharath SubramaniyamIND24057,552,047,000,0
1710GMKarthikeyan MuraliIND26137,552,046,000,0
1830IMHolm Kristian StuvikNOR24697,549,044,500,0
196GMMoiseenko AlexanderUKR26287,549,043,750,0
2028IMHauge Lars OskarNOR24767,549,042,500,0

poniedziałek, 13 maja 2019

Memoriał Capablanki w Hawanie na rundę przed końcem

Sam Sevian i inni młodzi szachiści powinni być wdzięczni,
że pięćdziesięcioletniemu Ivanchukowi wciąż chce się grać.
Ukraiński super-arcymistrz traktuje ich jak dobry dziadek.
Pokazuje, uczy i od czasu do czasu daje wygrać!





























Rk.
NombreEloFED123456Pts. Des 1  Des 2  Des 3  Des 4 
1
GMANTON GUIJARRO David2667ESP***½ ½½ ½1 1½½ 16,01,024,5032,0
2
GMIVANCHUK Vassily2677UKR½ ½***½ 0½1 11 16,01,022,5041,5
3
GMSEVIAN Samuel2666USA½ ½½ 1***1 ½1 0½5,50,024,7532,5
4
GMADHIBAN B.2701IND0 0½0 ½***1 ½½ ½3,50,013,2511,0
5
GMALBORNOZ CABRERA Carlos Daniel2566CUB½0 00 10 ½***½ ½3,01,013,2511,5
6
GMGONZALEZ VIDAL Yuri2567CUB½ 00 0½½ ½½ ½***3,01,012,2501,0

środa, 8 maja 2019

LIV Torneo Internacional Capablanca in Memoriam (Kuba) - po pierwszym kole prowadzą Ivanchuk i Sevian

Pięćdziesięcioletni Vassily Ivanchuk
nadal w formie


















M-sceNazwiskoRgFed123456Pkt TB 1  TB 2  TB 3  TB 4 
1GMIVANCHUK Vassily2677UKR***½½1½13,50,57,2521,0
GMSEVIAN Samuel2666USA½***½½113,50,57,2521,0
3GMANTON GUIJARRO David2667ESP½½***½1½3,00,07,0011,0
4GMGONZALEZ VIDAL Yuri2567CUB0½½***½½2,00,54,7501,0
5GMADHIBAN B.2701IND½00½***12,00,53,7510,5
6GMALBORNOZ CABRERA Carlos Daniel2566CUB00½½0***1,00,02,5000,5

środa, 27 marca 2019

"Kwiatek" w Saint Louis. Jakoś na powrót modna "hiszpanka" nie leży młodym szachistom!?

Samuel Sevian - nadzieja amerykańskich szachów
Robson, Ray - Sevian, Samuel
Mistrzostwa USA 27.03.2019 VII runda
C65
1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 Nf6 4. d3 Bc5 5. Bxc6 dxc6 6. O-O Nd7 7. c3 O-O 8. d4 Bd6 9. Bg5 f6 10. Bh4 Qe8 11. Nbd2 Nb6 12. h3 exd4 13. cxd4 Qg6 14. Kh1 Be6 15. a3 Bf4 16. Re1 f5 17. exf5 Bxf5 18. Qb3+ Nd5 19. Qxb7 Rab8 20. Qxa7 Rxb2 21. Nc4 Bxh3 22. gxh3 Qd3 23. Kg2 Bd6 24. Ng1 Rfxf2+ 25. Bxf2 Qg3+ 0:1


czwartek, 25 października 2018

Na wyspie Man Karjakin wygrał z Sevianem najtrudniejszą szachową końcówkę (dwa skoczki przeciw pionkowi)

Zasada wygrywania tej końcówki jest niby prosta. Należy
jak najszybciej zablokować pierwszym skoczkiem pionka.
Drugim skoczkiem i królem zapędzić króla przeciwnika
w pozycję patową. Pierwszym skoczkiem zamatować króla.
Odblokowany pionek przeciwnika musi przymusowo maszerować.
Przypominam sobie, że dawno temu (obu zawodników
 nie było jeszcze na świecie)
w jednym z rosyjskich miesięczników ukazały się szczegółowe
analizy tej końcówki
Karjakin, Sergey (RUS) - Sevian, Samuel (USA)
Isle of Man 24.10.2018 V runda
C88

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 a6 4. Ba4 Nf6 5. O-O Be7 6. Re1 b5 7. Bb3 O-O 8. a4 b4 9. a5 d6 10. d3 Be6 11. Nbd2 Qc8 12. h3 Rb8 13. Nc4 h6 14. Be3 Rd8 15. Qe2 Bf8 16. Nfd2 g6 17. Ba4 Qb7 18. Qf3 Nh7 19. Qg3 Bg7 20. f4 exf4 21. Bxf4 Nf6 22. Be3 Nd7 23. Qf2 Nc5 24. Bxc6 Qxc6 25. Bd4 Bxd4 26. Qxd4 b3 27. c3 Nd7 28. Qe3 d5 29. exd5 Bxd5 30. Qxh6 Re8 31. Ne3 Ne5 32. c4 Bxg2 33. Nxg2 Nxd3 34. Re3 Qc5 35. Kh1 Nf2+ 36. Kh2 Qd6+ 37. Kg1 Rxe3 38. Qxe3 Nxh3+ 39. Kh1 Kg7 40. Re1 Rh8 41. Qe5+ Qxe5 42. Rxe5 Ng5+ 43. Kg1 Rd8 44. Rd5 Rxd5 45. cxd5 Kf6 46. Nxb3 Ne4 47. Ne3 Ke5 48. Kg2 f5 49. Nc1 f4 50. Nc2 Kxd5 51. Nb4+ Kc4 52. Nxa6 Kb5 53. Nxc7+ Kxa5 54. Nd3 Nd2 55. Ne6 Kb5 56. Nexf4 Nc4 57. Ne6 Nxb2 58. Nxb2 g5 59. Nd4+ Kc5 60. Nf5 g4 61. Ng3 Kd4 62. Kf2 Kc3 63. Nd1+ Kd3 64. Ke1 Kc4 65. Kd2 Kd4 66. Nc3 Kc4 67. Nce2 Kd5 68. Kc3 Kc5 69. Nf4 Kc6 70. Kc4 Kd6 71. Nd3 Kc6 72. Ne5+ Kd6 73. Kd4 Ke6 74. Nc4 Kf6 75. Ne3 Ke6 76. Nef5 Kd7 77. Kd5 Kc7 78. Nd4 Kd7 79. Ne6 Ke7 80. Nc5 Kf7 81. Kd6 Kf6 82. Nce4+ Kf7 83. Kd7 Kf8 84. Nd6 Kg7 85. Ke6 Kg6 86. Nde4 Kg7 87. Ke7 Kg8 88. Kf6 Kh7 89. Nf5 Kg8 90. Ke7 g3 91. Nf6+ Kh8 92. Kf8 1:0

poniedziałek, 19 czerwca 2017

Sevian mistrzem obu Ameryk!

Sam Sevian ma lat 16 a jego rodzice pochodzą z Armenii.
Arcymistrzem został jako czternastolatek





















SNrNazwiskoFedElo
Pkt TB 1  TB 2  TB 3  TB 4 nwwew-weK+/-
18GMSevian SamuelUSA26018,50,084,564,00839,0118,56,831,671016,7
26GMCori JorgePER26188,50,084,564,00837,5118,56,681,821018,2
37GMDelgado Ramirez NeurisPAR26138,50,083,061,75843,5118,57,411,091010,9
42GMBachmann AxelPAR26538,50,082,061,00827,5118,57,610,89108,9
53GMCordova EmilioPER26518,50,081,061,50828,0118,58,020,48104,8
64GMBruzon Batista LazaroCUB26508,50,081,060,50824,0118,57,750,75107,5
716GMBacallao Alonso YusnelCUB25548,50,077,559,00806,5118,57,381,121011,2
813GMFlores DiegoARG25678,50,076,057,50781,0118,57,201,301013,0
910GMFier AlexandrBRA25768,00,080,557,25802,51186,771,231012,3
105GMKovalyov AntonCAN26438,00,077,053,50809,51188,19-0,1910-1,9
111GMIturrizaga Bonelli EduardoVEN26638,00,076,553,75811,01187,910,09100,9
1229GMHungaski Robert AndrewUSA24928,00,076,552,75781,01186,821,181011,8
1318GMRamirez AlejandroUSA25528,00,076,052,00808,01186,881,121011,2
1423IMVera Siguenas DeivyPER25268,00,075,553,00750,51188,07-0,0710-0,7
1520GMKaidanov Gregory SUSA25508,00,073,051,00754,01188,21-0,2110-2,1
1619GMErenburg SergeyUSA25507,50,080,551,75808,0117,56,201,301013,0
1728GMCuartas Jaime AlexanderCOL24927,50,079,051,00798,0117,56,640,86108,6
1834IMTang AndrewUSA24617,50,077,549,75788,5117,55,841,661016,6
1933GMBarrientos Sergio ECOL24637,50,077,549,50777,0117,56,151,351013,5
2015GMShabalov AlexanderUSA25567,50,076,049,50763,5117,57,74-0,2410-2,4