środa, 29 sierpnia 2012

Turcja: Surova wyrzucono z olimpiady w Istambule!!

Tego pana nie wpuszczamy!!
Prawdziwym skandalem należy uznać zachowanie organizatorów 40. olimpiady szachowej w Istambule wobec Evgenya Surova - wysłannika portalu Chess News. Ochrona nie wpuściła go na salę gry ponieważ nie miał akredytacji. Gdy zapytał, gdzie takową może otrzymać, powiedziano mu, że nie jest w Istambule mile widziany i "grzecznie" wyrzucono go na ulicę.
Tego jeszcze nie było w historii olimpiad szachowych, by nie wpuszczono na widownię dziennikarza jednego z największych portali szachowych na świecie. Evgeny oczywiście wie, kto był tego sprawcą, bo jednoznaczne wskazuje na szefa tureckich szachów i jednocześnie wiceprezydenta FIDE Ali Nihata Yazici. Rosyjski dziennikarz wcześniej kilkakrotnie raczył się źle wyrazić o zachowaniach kontrowersyjnego Turka - głównego organizatora olimpiady. Oto link do korespondencji Surova z Istambułu: http://chess-news.ru/node/9156
Komentarz Szacharni:
Skąd ja to znam. Sporo osób było naocznymi świadkami wybuchu wulgarnej agresji wobec mnie na krakowskim kongresie FIDE podczas kolacji powitalnej w hotelu Europejskim wywołanej przez... - proszono mnie wielokrotnie bym nie wymieniał nazwiska tego pana. Twierdził on bardzo podniesionym głosem, że k... nie czyta Szacharni, bo tam są powypisywane same brednie i kłamstwa.  
Widać że, ideę "Gens Una Sumus" niektórzy dygnitarze mają wypisaną na sztandarach przedwyborczych, ale gdy przyjdzie do jej realizacji, to won osoby, które myślą inaczej. Jednak nie jesteśmy jedną rodziną, bo patrzymy na ręce tym, którzy żerują na szachistach.