sobota, 27 sierpnia 2016

XVIII Open Internacional d'escacs de Sants, Hostafrancs i la Bordeta (Barcelona)

Jorge Cori (pierwsza deska Peru) idzie w ubiegłoroczne
ślady Kacpra Pioruna. Na dwie rundy przed końcem
uciekł stawce na cały punkt
Rk.SNoName
GrFEDRtgIRtgN
Pts.  TB2  TB3 
15GMCORI Jorge2508PER260107,50,032,542,0
22GMBACHMANN Axel2658PAR26562642
6,50,035,545,5
34GMMA QunCHN262106,50,034,044,5
413GMZENG ChongshengCHN253806,50,034,043,5
514GMCRUZ Cristhian2570PER25332531
6,50,031,542,5
627IMBAGHDASARYAN VaheARM248806,50,031,041,5
720IMDELORME Axel2504FRA25002446
6,50,030,041,0
847IMRESHEF Omer2501ISR242006,50,029,539,0
938GMWAN YunguoCHN245806,50,029,039,0
106GMTIMOFEEV ArtyomRUS259606,00,032,542,5
1121IMVERA SIGUENAS Deivy2419PER24960
6,00,032,542,0
1237GMDEBASHIS Das2492IND245906,00,031,041,5
1312IMMOUSSARD JulesFRA25390
6,00,031,041,5
1410IMGOMEZ GARRIDO Camilo Ernesto2538CUB256025636,00,031,041,5
158GMSANDIPAN ChandaIND257206,00,031,041,0
1624IMRIOS Cristhian Camilo2387COL249024526,00,030,539,5
1734GMBARRIENTOS Sergio ECOL246624416,00,030,040,5
1829GMALVAREZ PEDRAZA Aramis2554CUB24832546
6,00,030,040,5
1922GMMOVSZISZIAN Karen2533ARM24952507
6,00,029,038,5
201GMSASIKIRAN KrishnanIND265806,00,029,038,0
3011GMJAKUBOWSKI KrzysztofPOL25480Silesia Racibórz5,50,030,040,0

piątek, 26 sierpnia 2016

Na dwie rundy przed końcem w Polanicy Zdroju "rzeź" starych wyjadaczy i (niestety) Moniki Soćko

Szachy są wredne!! To wszystko, co Rafał Kowalczyk wygrał ostatnio
we Wrocławiu, teraz przegrywa w Polanicy!
M-ce
Nazwisko ImięEloKlubPkt.MBch.Bch.WinsProg.Ruz
Chg (Ru)
1IMSZELĄG, Marcin2443Akademia Szachowa Gliwice6.021.5029.50522.525561,06
2k+NOWAK, Kamil2240KSz Polonia Wrocław5.521.5029.50422.024942,35
3FMTOMCZAK, Mikołaj2298MMKS Wieniawa Leszno5.520.0028.00422.024881,55
4FMCUKROWSKI, Filip2381WKS Kopernik5.519.5026.50519.523880,08
5FMFARKAS, Gabor23685.022.0030.50422.525191,18
6GMSHISHKIN, Vadim24695.021.0030.50422.02444-0,39
7GMCYBOROWSKI, Łukasz2526LKS Wrzos Miedzyborów5.021.0030.00421.52494-0,56
8GMMALANIUK, Vladimir P2471AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska5.018.5026.50422.52407-0,53
9kŻEBRACKI, Tomasz2172PKS Wiatrak Bydgoszcz5.018.0024.50418.023381,50
10IMPAVLOV, Sergey2473Kijów4.521.0030.00320.02369-0,82
11GMVOLOSHIN, Leonid24254.521.0029.00219.52350-1,07
12kCHMIEL, Marcin2194KKSz Kraków4.520.0029.00317.023440,98
13CMDUBIŃSKI, Mateusz2202WKS Kopernik4.520.0028.00318.024251,09
14kŻOCHOWSKI, Kacper2275Białystok4.519.0027.00419.523130,01
15FMGRELA, Kacper2274KSz Polonia Wrocław4.519.0026.00418.02313-0,01
16kSIEKAŃSKI, Janusz2290KSz Stilon Gorzów Wlkp.4.518.0025.50418.52338-0,12
17kKANICKI, Krzysztof2177KSz Polonia Wrocław4.515.5023.00317.022940,51
18GMSOĆKO, Monika2454KSz HETMAN Katowice4.023.5032.50220.02325-1,56
19I+PACAN-MILEJ, Kosma2127UKS "Rodło" Opole4.022.0030.00320.523501,77
20FMKARPUS, Michał2240UKS ROTMISTRZ Grudziądz4.020.5027.50319.523380,60

Ahmed Adly wygrał blitza w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Nasi przygotowywali się do jutrzejszej rundy

Ahmed Adly pochodzi z Egiptu
M-sceSNrNazwiskoFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 
16GMAdly AhmedEGY269610,00,0248582,5
25GMIturrizaga Bonelli EduardoVEN26989,00,0255483,0
34GMAndriasian ZavenARM27099,00,0247284,0
415GMLaxman R.R.IND25479,00,0242883,5
58GMSavchenko BorisRUS26288,51,0248080,5
619IMNarayanan SrinathIND24618,50,0240778,0
73GMMelkumyan HrantARM27278,00,0246380,0
810GMTer-Sahakyan SamvelARM26138,00,0246278,0
923GMVishnu Prasanna. VIND24108,00,0240077,5
1016GMMekhitarian Krikor SevagBRA25288,00,0232573,5
1113IMGolubov SaveliyRUS25748,00,0230774,5
1214GMHamdouchi HichamFRA25588,00,0228773,5
1366IMPuranik AbhimanyuIND21088,00,0228772,0
1412GMOparin GrigoriyRUS25968,00,0223569,5
1529IMDimakiling OliverPHI23858,00,0220671,0
1622IMShyaamnikhil PIND24258,00,0210170,5
171GMBortnyk OlexandrUKR27847,50,0252786,5
1831IMRajesh V A VIND23497,50,0245477,5
1918GMSwapnil S. DhopadeIND24977,50,0237878,0
2020IMPascua HaridasPHI24497,50,0237178,5

Jutro koniec MEJ w Pradze. Najlepsi w poszczególnych grupach wiekowych

Jutro Łukasz Jarmuła zagra z Manuelem Petrosyanem (Armenia)
partię o wszystko. Wygrana może mu dać mistrzostwo!
European Youth Chess Championship B8 Prague 2016 - Boys Under 8
Stan po 8 rundzie
M-sceNazwiskoFedRgPkt TB 1 
1Mogirzan Matei-ValeriuROU14757,01,0
2Pingin ArtemRUS15607,01,0
3Suleymanov AliAZE13787,01,0
4Pashikyan RudolfARM14656,50,0
5Thatte NishchalENG13976,00,0
European Youth Chess Championship B10 Prague 2016 - Boys Under 10
Stan po 8 rundzie
M-sceNazwiskoFedRgPkt TB 1 
1Ponomarev GrigoriRUS19787,00,0
2Stalmach RichardCZE17357,00,0
3Murzin VolodarRUS20806,50,0
4Vasilyev AlexeyRUS18386,50,0
5Razafindratsima TimotheFRA19386,00,0
European Youth Chess Championship B12 Prague 2016 - Boys Under 12
Stan po 8 rundzie
M-sceNazwiskoFedRgPkt TB 1 
1CMGharibyan MamikonARM21947,50,0
2FMBjerre JonasDEN23827,00,0
3CMOzenir Ekin BarisTUR20307,00,0
4Oglaza OskarPOL21286,50,0
5Solomon AsifISR20576,50,0
European Youth Chess Championship B14 Prague 2016 - Boys Under 14
Stan po 8 rundzie
M-sceNazwiskoFedRgPkt TB 1 
1FMZarubitski ViachaslauBLR23007,00,0
2FMMatviishen ViktorUKR24056,50,0
3FMLomasov SemenRUS23836,50,0
4Guerra Rivera SalvadorESP22856,50,0
5FMShubin KirillRUS22986,50,0
European Youth Chess Championship B16 Prague 2016 - Boys Under 16
Stan po 8 rundzie
M-sceNazwiskoFedRgPkt TB 1 
1FMFakhrutdinov TimurRUS23757,00,0
2FMMesaros FlorianAUT22706,50,0
3Nikitenko MihailBLR23946,50,0
4FMJanik IgorPOL23036,50,0
5FMSorokin AlekseyRUS24256,00,0
European Youth Chess Championship B18 Prague 2016 - Boys Under 18
Stan po 8 rundzie
M-sceNazwiskoFedRgPkt TB 1 
1IMPetrosyan ManuelARM25127,00,0
2IMBellahcene BilelFRA24676,50,5
3IMJarmula LukaszPOL24526,50,5
4IMVavulin MaksimRUS25596,00,0
5FMNguyen Thai Dai VanCZE24456,00,0