wtorek, 30 maja 2017

Remisując z Ivanchukiem Piorun odbił się od dna w memoriale Capablanki na Kubie. Teraz może być już tylko lepiej

Samuel L. Shankland w kwietniowych
mistrzostwach USA zrobił -1. Wygrał tylko z Rayem Robsonem.
Pokonali go Akobian i Xiong



















M-sceNazwiskoRgFed123456Pkt TB 1  TB 2  TB 3 
1GMShankland Samuel L2676USA***½½12,02,03,252,0
2GMSasikiran Krishnan2669IND½***½12,02,02,251,0
3GMCordova Emilio2645PER½***½½1,51,52,501,5
4GMIvanchuk Vassily2738UKR½½***½1,51,52,001,0
5GMOrtiz Suarez Isan Reynaldo2570CUB0½***11,51,51,250,5
6GMPiorun Kacper2638POL0½0***0,50,50,750,5

Soćko prowadzi po czterech rundach Allegiance to Zayed Chess Tournament 2017 w Dubaju (rapid)

Dziś w Mińsku startują mistrzostwa Europy
a trener kadry pojechał do Emiratów zarabiać kasę.
Taka sytuacja pojawia się kolejny raz!
To jest niesamowite - żadnych skrupułów 



















SNrNazwiskoFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3  TB 4 K+/-
11GMSocko BartoszPOL27004,00,09,06,04,0207,8
8GMMiladinovic IgorSRB25574,00,09,06,04,0208,0
32GMAmin BassemEGY26774,00,08,05,04,0208,8
48FMAmmar SedraniUAE17014,00,08,05,04,02052,8
56GMMagerramov ElmarAZE25753,50,09,56,03,020-2,0
64GMIordachescu ViorelMDA26413,50,09,05,53,020-2,8
5GMAdly AhmedEGY26143,50,09,05,53,020-2,8
814FMSaeed IshaqUAE23063,50,08,55,03,02013,6
15WGMNikolova AdrianaBUL22963,50,08,55,03,02013,0
107GMMoskalenko ViktorESP25643,50,08,05,03,020-3,2
1116IMOmar NoamanUAE22713,50,07,54,03,02010,8
129GMArencibia Rodriguez WalterCUB25483,50,06,54,03,020-3,6
1311Hilwani TalalSYR24323,00,010,06,03,0200,8
1410IMEl Taher FouadEGY24783,00,09,05,03,020-13,6
12IMTissir MohamedMAR24093,00,09,05,03,0201,8
1620WIMDrljevic LjiljaSRB21983,00,08,55,03,02019,6
1713IMPantev VeselinBUL23793,00,08,54,53,020-13,6
1817FMFidalgo Fernandez JavierESP22703,00,08,04,03,0203,0
18Khamroev RavshanUZB22243,00,08,04,03,0203,2
19FMOthman A. MoussaUAE22203,00,08,04,03,0203,2
25Delloro NoliPHI20693,00,08,04,03,0203,2
43CMAl Hosani OmranUAE17273,00,08,04,03,02020,4
233GMSalem A.R. SalehUAE26663,00,07,54,53,020-13,6

Polskie kojarzenie pierwszej rundy mistrzostw Europy w Mińsku na Białorusi

Sala przygotowana do pierwszej rundy.
Bez wątpienia najtrudniejszego przeciwnika ma Jola Zawadzka.
Daniil Dubov to nadal nadzieja rosyjskich szachów























SzachNrNazwiskoRg


NazwiskoRgNr
113210IMHakobyan Aram244900GMDuda Jan-Krzysztof269313
131228WGMZawadzka Jolanta241900GMDubov Daniil266031
141238GMTihonov Jurij240200GMSwiercz Dariusz264941
151248IMMochalov Evgeny V237800GMBartel Mateusz263751
159256FMBartel Michal236100GMDemchenko Anton262959
163260CMTeclaf Pawel235800GMAndriasian Zaven262263
17070GMTomczak Jacek261500FMYeritsyan Aram2342267
177274FMVolkov Sergei232500GMMista Aleksander260677
191288WIMKantane Anna229500GMLopez Martinez Josep Manuel259791
1132132IMSadzikowski Daniel254800Dudin Gleb2151329
1144144GMMacieja Bartlomiej253000Oblamski Vladimir2090341
1155352Kuleshov Konstantin205500GMKanarek Marcel2519155
1185382Vainerchuk Barys171400IMDrozdowski Kacper2478185
1190190IMKlekowski Maciej247300Chugaevsky Pantelei1614387

poniedziałek, 29 maja 2017

"Kwiatek" w Chicago. Jak coś święcisz, to zawsze sprawdź, czy przeciwnik musi to w ogóle wziąć!

Illya Nizhnik (2015)
Nyzhnyk, Illya - Li, Ruifeng
26th Chicago Open 2017 VIII runda 29.05.2017
A16

1. c4 Nf6 2. Nc3 c5 3. Nf3 Nc6 4. e3 e6 5. d4 d5 6. cxd5 exd5 7. Bb5 Bd6 8. dxc5 Bxc5 9. O-O O-O 10. b3 Bg4 11. Be2 a6 12. Bb2 Qd6 13. h3 Bf5 14. Bd3 Bd7 15. Rc1 Rfe8 16. Bb1 Rad8 17. Nxd5 Nxd5 18. Qc2 Qh6 19. Qxc5 Bxh3 20. Rc4 Bxg2 21. Kxg2 Qh5 22. Kg3 g5 23. Rg4 h6 24. Nxg5 hxg5 25. Rh1 1:0

Clichy (i Radek Wojtaszek) drużynowymi mistrzami Francji

Tak się cieszą drużynowi mistrzowie Francji!
Gratulacje!!























Pl.EquipePtsj.d.p.c.
1Clichy311133429
2Bischwiller301135449
3Nice Alekhine2711193314
4Mulhouse Philidor2711163216
5Bois-Colombes2411143319
6Grasse Echecs231162115
7Saint Quentin211102323
8Tremblay-En-France201122725
9Vandoeuvre1911-32225
10Strasbourg1811-52025
11Montpellier1311-56460
12Lisieux1111-61667

Molenda wygrał Open Orlova 2017 "A". Gratulacje!


SNrNazwiskotyp
FedEloRgKrPkt TB 1  TB 2  TB 3 RpK+/-
13FMMolenda MarcinPOL241607,541,052,042,752388104,7
22GMAndreev EduardUKR243207,040,553,039,752390101,7
312Czerw DawidPOL217606,542,053,035,0023252043,4
41GMKislinsky AlexeyCZE248425186,541,051,036,25231910-8,0
511FMZabystrzan PavelS60CZE218521856,540,052,036,0022352021,6
67IMChudinovskikh Alexander MS60RUS223106,539,048,535,50208110-7,0
75IMBakalarz MietekLUX228806,537,548,534,25217810-7,0
818Gratze MichaelAUT204506,038,547,530,0020582012,4
915Zimniok LubomírCZE206020556,038,547,529,7522052040,6
1028Olšar ZdeněkS60CZE192719436,035,543,526,2519972027,8
1120Sikora MatoušU18CZE200819956,034,043,026,5020084019,6
128FMOlšar JaroslavCZE221522095,538,548,527,50210320-15,2
134IMWeinzettl ErnstAUT229305,537,548,526,25218510-5,4
1413Kolář StanislavCZE210820935,537,547,526,25205220-1,2
1519Drozniak StanislawPOL204305,537,047,525,7520992019,2
1626Ivanovic MarkoU15SRB193805,537,047,026,5020334062,0
1714Sieber MartinCZE208720795,536,545,526,5020972010,0
1848Orzechowski MichalU18POL158305,535,044,026,50196740142,8
1910FMLys JosefS60CZE219221845,039,549,027,75205420-24,8
209Besseling MichielNED220105,036,546,524,50198820-36,0
2227Cieslak WiktoriaU18POL193505,035,541,523,2519774043,6