piątek, 12 stycznia 2018

Janusz Gdański (MLKS Piast Słupsk) 1944 - 2118

Janusz Gdański był również wieloletnim
pracownikiem samorządowym 
Z wielkim smutkiem piszę te słowa. Januszowi zawdzięczam grę w najsłynniejszym klubie szachowym w Polsce. To tylko tam zawodnicy latali samolotami na ligi szachowe. Barw Piasta bronili m.in. Włodzimierz Schmidt, Jacek Bednarski, Krzysztof Żołnierowicz, Hania Zboroń, Adam Cichocki oraz oczywiście jego synowie jako juniorzy Przemek i Jacek. Klub wygrywał wielokrotnie Złotą Wieże (mistrzostwa Polski LZS), regularnie walczył w II lidze a później w pierwszej. Dzięki Januszowi i jego zmysłowi organizacyjnemu w Słupsku odbywało się mnóstwo imprez szachowych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.
W tym miejscu należy przypomnieć anegdotę, gdy Janusz chciał przenieść PZSzach do swojego miasta, bo byłoby taniej a lokal otrzymaliby dużo lepszy. Góra nie chciała przyjść do Mahometa, więc parę lat później Przemek Gdański został prezesem związku. Obecnie młodszy Jacek pełni funkcję wiceprezesa.
Nie pora dziś opisywać historii słupskich szachów (zrobię to kiedyś na Szacharni), ale warto stwierdzić, że takich miłośników szachów i działaczy już nie ma i już nie będzie. Wyrazy współczucia dla Przemka i Jacka, bo to oni zawdzięczają mu kariery szachowe i życiowe. Ja tylko przy okazji trochę skorzystałem.

środa, 3 stycznia 2018

Rilton Cup 2017/2018 - siódmej rundzie pojedynek na szczycie Piorun - Krasenkow!!

Która to już jest młodość Michała Krasenkowa?
























M-sceSNrNazwisko
FedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 Rpnwwew-weK+/-
13GMPiorun KacperPOL26515,021,024,519,02790654,020,98109,8
22GMKrasenkow MichalPOL26715,018,521,517,02731654,590,41104,1
311GMAntipov Mikhail Al.RUS25885,017,019,016,52669654,490,51105,1
412GMAravindh Chithambaram Vr.IND25864,522,024,518,0268464,53,710,79107,9
54GMGrandelius NilsSWE26474,521,024,517,5269264,54,130,37103,7
619IMSantos Latasa JaimeESP25364,519,521,518,0269164,53,271,231012,3
77GMGledura BenjaminHUN26134,519,021,517,5266364,54,080,42104,2
816GMRasmussen Allan StigDEN25434,519,021,516,0258364,54,190,31103,1
98GMTari AryanNOR25934,519,021,016,5258664,54,470,03100,3
109GMAlekseenko KirillRUS25904,518,521,016,5261064,54,350,15101,5
18GMHillarp Persson TigerSWE25374,518,521,016,5257364,54,170,33103,3
1229GMSalomon JohanNOR24754,518,520,516,0262764,53,301,201012,0
1315GMChigaev MaksimRUS25554,518,020,016,5258764,54,250,25102,5
20GMNarayanan SrinathIND25324,518,020,016,5262364,53,780,72107,2
1544IMSammalvuo TapaniFIN24164,020,522,016,52652642,121,881018,8
1614GMLiang AwonderUSA25734,020,023,016,02565643,990,01100,1
1731IMUsmanov VasilyRUS24674,019,522,015,52546643,320,68106,8
1825IMNihal SarinIND25074,019,522,014,02544643,660,34103,4
1927GMBlomqvist ErikSWE24994,019,021,515,52555643,510,49104,9
2030IMThybo Jesper SondergaardDEN24734,019,021,015,52540643,400,60106,0

Cracovia 2017/18 po siedmiu rundach
















M-ceNr
Nazwisko ImięFed.R. FIDE
KlubPkt.MBch.Bch.Prog.WinsRpChg
17GMKovalev, AndreiBLR250426006.022.5030.0023.0526501.32
25GMLevin, Evgeny A.RUS254426005.523.0031.5024.0426070.55
31GMRomanov, EvgenyRUS262626005.522.5031.5024.5426830.54
422FMKaczmarek, AleksanderPOL23522300KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD5.521.0029.0023.0426302.44
518FMGumularz, SzymonPOL23762300KSZ Polonia Wrocław5.519.5028.0020.5524870.89
625FMŻyłka, StanisławPOL23362300MKSz Rybnik5.517.5025.0021.5525621.99
72GMZubov, AlexanderUKR262626005.024.0034.0023.032585-0.16
83GMMiśta, AleksanderPOL25872600KSz Miedź Legnica5.023.5033.0023.042552-0.18
98IMRepka, ChristopherSVK248724505.023.0031.0022.5425830.98
1020FMTomczak, MikołajPOL23722300MMKS Wieniawa Leszno5.018.5027.0020.5424811.03
1126k+Eggink, RyszardPOL23332300UKS Łady Raszyn5.017.0025.5019.5424260.94
1213FMJanik, IgorPOL24132300UKS HETMAN Elblag5.016.5023.5018.052379-0.08
134GMBernadskiy, VitaliyUKR258326004.524.5034.5022.532464-0.90
1421FMKrykun, YuriyUKR237223004.521.5029.5019.5323840.18
1512FMSkawinski, ArkadiuszPOL24322300Biały Król Wisznia Mała4.520.5030.0019.032415-0.10
1623FMBelous, MikhailUKR234823004.520.5028.5020.5423620.23
1714IMHnydiuk, AleksanderPOL24122450WIEŻA Pęgów4.519.5027.5019.532327-0.61
1810IMKołosowski, MateuszPOL24342450WKS Kopernik4.519.0027.5018.532386-0.40
1924GMJedynak, RadosławPOL23412600SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza4.519.0026.5020.0324020.67
2075k+Szczepaniak, ŁukaszPOL21382300WKS Kopernik4.519.0026.5016.5424102.56
Najlepsza pani
3149WGMToma, KatarzynaPOL22522400KSz DRAKON Lublin4.019.5024.5017.0223450.94

środa, 13 grudnia 2017

Czterech liderów Super finału mistrzostw Rosji na rundę przed końcem












123456789101112
1RussiaSjugirov2650king½01½½0½10 ½4.5
2RussiaMatlakov2735½king0½½½0½½ ½½4.0
3RussiaFedoseev271811king00½10 11½6.0
4RussiaMalakhov26860½1king½11 ½½½½6.0
5RussiaVitiugov2722½½1½king½ ½1½½½6.0
6RussiaDubov2683½½½0½king111½0 5.5
7RussiaVolkov26451100 0king0½00½3.0
8RussiaSvidler2765½½1 ½01king1½½½6.0
9RussiaRomanov26260½ ½00½0king½½½3.0
10RussiaRiazantsev26501 0½½½1½½king ½5.0
11RussiaTomashevsky2713 ½0½½11½½ king½5.0
12RussiaInarkiev2689½½½½½ ½½½½½king5.0