sobota, 10 grudnia 2016

Największa gafa debiutowa na najwyższym szczeblu od lat! Nakamura zaczyna mieć kompleksy wobec Filipińczyka?

Wesley So myśli a Hikaru Nakamura?

Nakamura, Hikaru - So, Wesley
GCT London Chess Classic 2016 9.12.2016
D85
1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 d5 4. cxd5 Nxd5 5. e4 Nxc3 6. bxc3 Bg7 7. Be3 c5 8. Rc1 O-O 9. Qd2 e5 10. d5 Nd7 11. c4 f5 12. Bg5 Nf6 13. Ne2? i partia dla białych stała się strategicznie przegrana

piątek, 9 grudnia 2016

Pionek w szachach to najważniejsza postać! Ta partia winna trafić do podręczników


Kramnik, Vladimir - Topalov, Veselin
GCT London Chess Classic 2016 round 01 9.12.2016
D77
1. Nf3 d5 2. g3 g6 3. Bg2 Bg7 4. d4 Nf6 5. O-O O-O 6. c4 c5 7. dxc5 dxc4 8. Na3 c3 9. Nb5 cxb2 10. Bxb2 Bd7 11. Qb3 Bc6 12. Rfd1 Qc8 13. Rac1 Nbd7 14. Nbd4 Bd5 15. Qa3 Re8 16. c6 Nb6 17. c7 Nc4 18. Qb4 Nxb2 19. Qxb2 b6 20. Qa3 e6 21. Nb5 Bf8 22. Qb2 Bg7 23. Qd2 Qd7 24. a4 Ne4 25. Qf4 a6 26. Qxe4 axb5 27. Qd3 f5 28. Ng5 1:0

The 1st Hainan International Chess Open 2016 (Chiny) po trzech rundach

Yangyi Yu w czwartej rundzie zagra z liderem Yang Wenem



















M-sceSNrNazwiskoFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 
16GMWen YangCHN26073,00,05,02,0
22GMRapport RichardHUN27172,50,06,52,0
31GMYu YangyiCHN27292,50,06,02,0
49GMZhao Zong-YuanAUS25442,50,05,52,0
11GMBatchuluun TsegmedMGL25212,50,05,52,0
613WGMTan ZhongyiCHN24962,50,04,51,0
715IMHamitevici VladimirMDA24772,50,04,01,5
814GMYermolinsky AlexUSA24862,50,03,51,5
19Dai ChangrenCHN24362,50,03,51,5
1016IMTsydypov ZhamsaranRUS24602,50,03,51,0
1129Peng XiongjianCHN23622,00,06,52,0
127GMSandipan ChandaIND25932,00,05,52,0
135GMJumabayev RinatKAZ26112,00,05,02,0
1410Xu YinglunCHN25352,00,05,01,5
1527IMLi BoCHN23642,00,05,01,0
1612IMFang YuxiangCHN25102,00,04,51,5
173GMZhou JianchaoCHN26322,00,04,51,5
18Gusain HimalIND24482,00,04,51,5
1922Fang YanCHN24292,00,04,02,0
208GMWerle JanNED25602,00,04,01,5
25FMLiu YanCHN24032,00,04,01,5
2220IMVignesh N RIND24322,00,04,01,0

2016 PHILIPPINE INTERNATIONAL OPEN Open Division po sześciu rundach

Tingjie Lei (Chiny) jedyną partię przegrała
z Vladislavem Kovalevem z Białorusi (oboje na zdjęciu)



SNrNazwiskotyp

FedRgElo

PktRpnwwew-weK+/-
11GMWang HaoCHN2678267804,50,0255523,017,001,0272364,54,140,36103,6
23GMSavchenko BorisRUS2618261804,50,0254221,515,752,0271164,53,770,73107,3
36GMKovalev VladislavBLR2595259504,50,0247421,015,253,0263664,54,100,40104,0
413WGMLei TingjieU20
CHN2468246804,00,0256022,013,751,02637642,631,371013,7
52GMDemchenko AntonRUS2632263204,00,0255123,515,002,02635643,900,10101,0
67GMGagunashvili MerabGEO2588258804,00,0255120,012,251,02626643,590,41104,1
714GMKotanjian TigranARM2467246704,00,0252120,512,001,02603642,911,091010,9
811IMTran Tuan MinhU20VIE2478247804,00,0242718,09,502,02522643,640,36103,6
912IMPuranik AbhimanyuU16IND2476247604,00,0237016,09,251,02471644,01-0,0110-0,1
105GMMchedlishvili MikheilGEO2601260103,50,0254223,012,501,0256663,53,70-0,2010-2,0
114GMPantsulaia LevanGEO2607260703,50,0250322,011,502,0254263,53,95-0,4510-4,5
1220IMPascua HaridasPHI2401240103,50,0245918,59,750,0247863,52,860,64106,4
1318IMBersamina PauloU18PHI2404240403,50,0244417,59,750,0246563,52,990,51105,1
149GMGomez John PaulPHI2490249003,50,0240820,011,001,0241063,53,97-0,4710-4,7
1517GMSriram JhaIND2426242603,50,0239917,08,751,0242863,53,440,06100,6
1615IMGarcia Jan EmmanuelPHI2438243803,50,0237515,08,002,0238363,53,81-0,3100,0
1724Raja HarshitU16IND2340234003,00,0250619,58,250,02458632,100,902018,0
1827FMSegarra RandyPHI2304230403,00,0248918,07,751,02446631,991,012020,2
1919IMDimakiling OliverPHI2404240403,00,0247216,56,251,02437632,780,22102,2
2022IMVijayalakshmi Subbaraman
IND2393239303,00,0246518,07,751,02430632,730,27102,7

Chiński "kwiatek" w Danzhou. Lubię oddawać w debiucie, ale bez przesady!


Ji, Dan (CHN) - Ooi, Zhi Yang (MAS)
1st Hainan International Open 2016 9.12.2016
A50
1. Nf3 Nf6 2. g3 g6 3. Bg2 Bg7 4. d4 O-O 5. c4 b6 6. O-O Bb7 7. d5 b5 8. Qb3 a6 9. a4 c6 10. dxc6 dxc6 11. axb5 cxb5 12. cxb5 Nbd7 13. bxa6 Bd5 14. Qb4 Qc7 15. Nc3 e6 16. Bf4 Qc8 17. a7 Rd8 18. Rfc1 Bf8 19. Nxd5 1:0