wtorek, 17 lipca 2018

W Dortmundzie Duda wygrał z Wojtaszkiem! Wielkie brawa za sportową postawę Polaków!!

Janek Duda na tykającej liście rankingowej
ma już 2745!! Jest to oczywiście
najlepszy wynik w życiu!! Czekamy na więcej!
Duda, Jan-Krzysztof (POL) - Wojtaszek, Radoslaw (POL)
Dortmund 17.07.2018 III runda
A45

1. d4 Nf6 2. Bg5 d5 3. Bxf6 gxf6 4. c4 dxc4 5. e3 c5 6. d5 Bg7 7. Bxc4 f5 8. Nc3 Nd7 9. Nge2 a6 10. a4 Ne5 11. Ba2 O-O 12. O-O Rb8 13. Ng3 b5 14. axb5 axb5 15. Qc2 Qd6 16. Nce2 b4 17. Rac1 b3 18. Bxb3 c4 19. Bxc4 Rxb2 20. Qd1 Qb4 21. Nd4 Nxc4 22. Nc6 Qc5 23. Qa4 Rd2 24. Rxc4 Qd6 25. Qa7 Bf6 26. Nh5 Kh8 27. Nxf6 exf6 28. Rd4 Rc2 29. Nb4 Rc5 30. Rfd1 Bd7 31. Qa6 Qxa6 32. Nxa6 Rb5 33. h4 Rc8 34. Nb4 Kg7 35. Kh2 Kf8 36. R1d2 Rcb8 37. Nd3 Ke7 38. Nf4 Rb2 39. d6+ Kf8 40. Nh5 1:0

poniedziałek, 16 lipca 2018

W Policach po pięciu rundach memoriału Tadeusza Gniota










M-ceNazwisko ImięFed.R. FIDE
Pkt.MBch.Bch.
1Yagupov, IgorRUS234926004.58.5014.50
2Cyborowski, ŁukaszPOL252226004.09.5015.50
3Kraus, TomasCZE244224504.09.0014.50
4Shishkin, VadimUKR244826004.08.5014.00
5Kula, RobertPOL230923003.59.0014.50
6Rietze, ClemensGER234123003.57.5013.00
7Hnydiuk, AleksanderPOL240024503.09.5016.00
8Korbal, ArkadiuszPOL216823003.09.0014.00
9Golubka, PetroUKR249624503.08.5015.50
10Grabarczyk, MirosławPOL239726003.08.0013.00
11Schmidt, WłodzimierzPOL224226003.08.0012.50
12Kyć, JerzyPOL226922003.07.5012.50
13Paprocki, JaroslawPOL214323003.07.0012.00
14Voloshin, LeonidCZE238326003.07.0012.00
14Tokarczyk, TomaszPOL223321003.07.0012.00
16Niedbał, PiotrPOL189720002.59.0015.00
17Goluch, PiotrPOL233223002.59.0013.50
18Chojnacki, KrzysztofPOL238524502.58.0013.00
19Marszałek, MaciejPOL226624002.57.5013.50
20Dziodzio, AngelikaPOL212621002.57.5012.50

Miśta wygrał memoriał Najdorfa w Warszawie. Gratulacje!!

Aleksander Miśta, mimo przegranej w ostatniej rundzie
z Tomaszem Markowskim i tak wygrał w Warszawie.
Rzadki to przypadek w tak licznym openie!





















M-ceNrTytułNazwisko ImięR. FIDERankingPkt.MBch.Bch.WinsCBch
14GMMiśta, Aleksander259526007.039.5050.50746.50
214GMKanarek, Marcel250826007.037.0046.50643.00
39GMMarkowski, Tomasz256126007.036.5047.50643.50
410GMSmirnov, Anton252326007.036.0045.50542.00
53GMTomczak, Jacek260026006.537.0048.00544.00
65GMBernadskiy, Vitaliy258626006.536.0046.50442.00
713IMKlekowski, Maciej251124506.531.0039.50536.50
82GMBartel, Mateusz260426006.041.5052.50548.50
96GMAravindh,chithambaram Vr.258026006.041.0051.50448.00
1019IMDas, Arghyadip243624506.039.0049.00546.00
1172CMDubiński, Mateusz224522006.038.5050.50445.50
121GMSalem, A.r. Saleh264226006.038.5049.50345.50
137GMSengupta, Deep256526006.038.0048.50444.00
1416IMWieczorek, Oskar247024506.037.0047.50443.50
1517GMSoćko, Monika246426006.035.0046.00442.00
1618GMRomanishin, Oleg M244026006.035.0045.00441.00
1757FMPacan-milej, Kosma228223006.034.5043.00541.50
1811GMRozentalis, Eduardas251326006.034.0043.50540.00
198GMHeberla, Bartłomiej256326006.034.0043.50440.00
1924IMRakesh, Kumar Jena238524506.034.0043.50440.00
2136FMOgłaza, Oskar234423006.034.0043.00440.00
2238IMBaskin, Robert233924506.033.5043.50440.50
2329FMKarpus, Michał236423006.033.5042.00539.00
2439WGMBuksa, Nataliya233724005.539.0049.00446.00
2515IMThybo, Jesper Sondergaard249724505.537.0047.00544.00

Janek Duda w Dortmundzie czarnymi rozbił rumuńskiego mistrza Niemiec!!

To jest pierwsza rezultatywna partia w Dortmundzie!
Janek Duda czarnymi "buchnął" pionka i niebawem całą partię.
Gratulacje i oby tak dalej!!
Nisipeanu, Liviu-Dieter (GER) - Duda, Jan-Krzysztof (POL)
Dortmund 16.07.2018 II runda
B51

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. Bb5+ Bd7 4. Bxd7+ Qxd7 5. O-O Nf6 6. Re1 Nc6 7. c3 e6 8. d4 cxd4 9. cxd4 d5 10. e5 Ng8 11. a3 Nge7 12. Nc3 h5 13. Bg5 Nf5 14. Rc1 Be7 15. Bxe7 Qxe7 16. Qd3 O-O-O 17. Na4 Kb8 18. Nc5 g5 19. Rc3 g4 20. Nd2 Ncxd4 21. Rec1 Rc8 22. Nf1 Rc6 23. Ng3 Ka8 24. Nxf5 Nxf5 25. b4 Rhc8 26. a4 b6 27. Nb3 Rxc3 28. Rxc3 Rxc3 29. Qxc3 Kb7 30. a5 Qd7 31. Nd4 Nxd4 32. Qxd4 Qc7 0:1

Duda pierwszym liderem w Dortmundzie!!










12345678
1PolandWojtaszek2733king½     ½
2RussiaKramnik2792½king    ½ 
3PolandDuda2737  king  ½1 
4RussiaNepomniachtchi2757   king½½  
5NetherlandsGiri2782   ½king  ½
6BelarusKovalev2655  ½½ king  
7GermanyNisipeanu2672 ½0   king 
8GermanyMeier2628½   ½  king

piątek, 13 lipca 2018

"Kwiatek" na memoriale Najdorfa! Bez dwóch pionków trudno grać!!

Ala Śliwicka mogła jeszcze wcześniej dobić
swojego przeciwnika zabierając trzeciego pionka! Jak?

Sliwicka, Alicja (POL) - Domanski, Lukasz (POL)
Memoriał Najdorfa 13.07.2018 Warszawa VI runda
C55

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Nf6 4. d3 h6 5. O-O d6 6. c3 g6 7. d4 Bg4 8. Qb3 Qd7 9. Bxf7+ Qxf7 10. Qxb7 Rd8 11. Qxc6+ Qd7 12. Qxd7+ Nxd7 13. Nbd2 1:0

Mistrzostwa Słowacji po sześciu rundach

Stiavnica słynie z pokazów żywych szachów



















M-sceNazwiskoRgFed12345678910Pkt TB 1  TB 2  TB 3 
1GMRepka Christopher2519SVK*1½1½115,014,250,00
2GMManik Mikulas2400SVK0*½1½114,011,250,00
3GMPetrik Tomas2470SVK½½*½½1½3,59,750,00
4FMZvarik Martin2280SVK½*010113,58,750,00
5IMGazik Viktor2501SVK001*½113,58,000,00
6GMJurcik Marian2445SVK½½0½*1½3,09,250,00
7IMPetenyi Tamas2450SVK0010*½12,56,500,00
8IMNayhebaver Martin2478SVK½00½*012,04,000,00
9IMPechac Jergus2435SVK00001*12,03,000,00
10IMMazur Stefan2425SVK0½0½00*1,03,250,00

V4 OPEN Stiavnica 2018


M-sceSNrNazwiskotyp
FedRgKlub/miastoPkt TB 1  TB 2  TB 3 
11GMAczel GergelyHUN2538Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram Sa6,021,5305724,5
22GMPacher MilanSVK2467Sk Slovan Bratislava5,022,5253225,5
33IMBokros AlbertHUN2465Sk Dunajska Streda5,021,5246023,5
411FMUrhegyi MartonHUN2303KOBANYA SC5,019,5241022,0
527WGMSikorova Olga
CZE2193TZ Trinec5,019,5238721,5
66IMSzeberenyi AdamHUN2364Penzugyor Sportegyesulet4,523,5237826,5
74IMDruska JurajSVK2441Sk Prakovce4,523,0237126,5
856Milcova Zuzana
SVK2002Sk Medea Martin – Zabokreky4,521,0232222,5
918FMRuckschloss KarolS60SVK2245Sk Slovan Bratislava4,521,0228724,0
1030Macko MichalSVK2158Liptovska Sachova Skola4,519,5231822,0
119FMVojtek VladimirSVK2310Sks Dubnica N/V4,519,0227721,5
1228Jozefek MichalSVK2182Sk Osuske4,519,0225421,5
1319Molnar ErnoSVK2231Komarnansky Sc Komarno4,518,5225120,5
145GMTalla VladimirCZE2402SK HM Ostrava4,518,5223821,0
1516Chmiel MarcinPOL2249Krakowski Klub Szachistow4,518,5222720,5
1622WFMKanakova Natalie
CZE2206Interchess Z.S.4,518,5221721,5
1735Zatko GregorSVK2144Sk Junior Cvc Banska Bystrica4,518,0229019,5
1823WIMMrvova Alena
SVK2202Sachy Reinter4,517,5226020,0
1915IMFranzen JozefS60SVK2258Sk Slovan Bratislava4,516,5219318,5
2026Kostolansky Sebastian LukasU18SVK2197Sk Slovan Bratislava4,020,0224023,0