środa, 14 marca 2012

Przekornym okiem złośnika (17)

Czyżby  Zuzia (Susan) Polgar trafiła do marines?
Od pana Krzysztofa Kledzika otrzymałem emaila:
Witam

Przyglądałem się fotografii w ostatnim Pana wpisie. Nie jestem specjalistą w zakresie wojskowości, ale obawiam się, że na zdjęciu to nie są żołnierze marines (piechoty morskiej) ale marynarki wojennej.

Kłaniam się
Krzysztof Kledzik 


  • Komentarz Szacharni:

  • Nie jestem specjalistą w amerykańskim wojsku,
  • ale jak pięknie wygląda!!

PZSzach nie widzi problemu w wyniku kobiet w Turcji

Nasze panie w Turcji się świetnie bawiły!?
Data utworzenia: 2012-03-14 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 247

Wczoraj w Gaziantep zakończyły się Mistrzostwa Europy Kobiet. Reprezentantkom Polski niestety nie udało się awansować do Pucharu Świata. Najlepszą Polką, z dorobkiem 6,5 pkt, okazała się WGM Karina Szczepkowska-Horowska - 31 miejsce. WGM Joanna Dworakowska zajęła miejsce 36, a WGM Jolanta Zawadzka 39 (obie po 6 pkt.).
Na podium stanęły: IM Valentina Gunina - 8,5 pkt. - złoto, GM Tatiana Kosintseva - 8,5 pkt. - srebro, GM Anna Muzychuk - 8,5 pkt. - brąz.
Bardzo ciekawą historię przytoczył przy tej okazji Marek Matlak - trener kadry narodowej kobiet. Otóż Valentina Gunina zdecydowała się wystąpić w ME kobiet w momencie, gdy będzie się czuła na siłach te zawody wygrać. Jak widać dotrzymała słowa.
Komentarz Szacharni:
Jak zwykle PZSzach. przeszedł do porządku dziennego nad słabiutkim występem naszych pań w Turcji. Nie ma wywiadu prezesa do prasy. Nie ma oskarżeń, że zawodniczki pojechały na wczasy. Zamiatajmy pod dywan dalej. Najważniejszy jest dowcip Marka Matlaka. To się kiedyś skończy!!

Adam Haraziński pisze do Szacharni


Mistrzostwa i po mistrzostwach.
Rzecz będzie o Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 10 w Poroninie i to trochę nietypowo, bo nie o grze, kombinacjach, nie o przygotowaniu i walce zawodników ale o… organizacji.
Zacznę od tego, że w turniejach uczestniczę najczęściej jako... rodzic. Z jednej strony brzmi to dziwacznie, a z drugiej jestem przedstawicielem jednej z najliczniejszych „grup społecznych” związanych z szachami. Doświadczenie w tym względzie mam już nieliche, bo pierwsze dziecko prawie wyszło z wieku juniorskiego a drugie zaczyna. We wspomnianej roli rodzica mam już za sobą lekko licząc kilkadziesiąt turniejów. Po tym wstępie logiczne byłoby z mojej strony rozpisanie listy niedociągnięć i wpadek organizacyjnych. W końcu rodzice to głównie narzekają. Ale nie tym razem!  W Poroninie Anno Domini 2012 było inaczej. To, co pokazali organizatorzy Mistrzostw Polski D10 i C10, wprawiło w osłupienie niejednego rodzica, obserwatora, trenera i to bez przysłowiowych dreszczy czy przerażenia. Ogólnie - tak dobrze zorganizowanej imprezy to ja jeszcze nie widziałem. Ba, żeby tylko ja – nie znalazłem nikogo, kto choćby w najmniejszym stopniu narzekał na organizację i organizatorów. Dzieci były zadowolone, warunki mieszkaniowe bez mała idealne, mnóstwo atrakcji dla uczestników – wyjazdy na baseny, narty, wycieczki, duża przestrzeń do zabaw, analiz i spędzania wolnego czasu dla wszystkich. Nagrody,  na które trudno komukolwiek narzekać, doskonałe jedzenie i do tego opatrzność podarowała piękną słoneczną pogodę. Z przyjemnością piszę ten tekst szczerze, mając nadzieję, że niejednemu pojawi się przysłowiowy uśmiech na twarzy i promyk nadziei, że i u nas można…
Pański blog jest bardzo popularny. W mojej subiektywnej ocenie jest to najlepszy polskojęzyczny blog na temat szachów. I podobnie jak z Panem wymieniamy jedynie „dzień dobry” przy okazji różnych turniejów, tak i organizatorów Mistrzostw znam tylko na podobnej zasadzie. Zatem cała wypowiedź nie ma żadnych podtekstów. Jeśli inni uczestnicy Mistrzostw czytający ten blog uważają podobnie, sądzę, że mają okazję to potwierdzić. Niech doskonale wykonana praca zostanie zauważona.
Pozdrawiam     Adam Haraziński
Cóż tu komentować. Sam miód na moje skołatane serce. Po zdjęciach widziałem, że było dobrze. Transmisja działała. Może to w końcu stanie się normalność. Od pewnego czasu o to "buczę" i powoli przynosi to efekt.  Link do zdjęć z mistrzost Polski: http://www.zs1-chrzanow.pl/index..htm

Takiego emaila otrzymałem od Zbigniewa Pietrzaka z Sieradza


XII OTWARTE MISTRZOSTWA ZELOWA w SZACHACH im. Stanisława Komidzierskiego.
 
Mamy przyjemność poinformować iż 25 marca 2012 r odbędzie się kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Zelowa w Szachach.
 
Z tej okazji Serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału.
 
UWAGA! Przewidziano wysokie nagrody dla najlepszych w różnych kategoriach jak i najstarszego, najstarszej, najmłodszego, najmłodszej uczestniczki mistrzostw.
 
Szczegółowy regulamin  mistrzostw dostępny na stronie organizatora
http://www.szachy.lks-zelow.com/
 
Pozdrawiamy
MG LKS w Zelowie

Hou Yifan wie!! (Islandia)


Reykjavik Open 2012 - ostatnia runda (video)