sobota, 12 września 2009

Pogrom Miedzi Legnica w pierwszej rundzie Ekstraligi

1. KSz Polonia Warszawa POL 2540 2.0 5.5
2. Rynex Płock POL 2408 2.0 3.5
3. Prokonex Brzeg POL 2416 2.0 3.5
4. KS Polonia Votum Wrocław POL 2516 1.0 3.0
5. WASKO HetMaN Szopienice Katowice POL 2586 1.0 3.0
5. Odrodzenie Kożuchów POL 2404 1.0 3.0
7. KS Pocztowiec Poznań POL 2399 1.0 3.0
8. LKS Pasjonat Dankowice POL 2452 0.0 2.5
9. KU AZS UMCS Lublin POL 2512 0.0 2.5
10. ASSz Miedź Legnica POL 2366 0.0 0.5

Maciej Sroczyński zaprasza do Kalisza


Witam

Zapraszam 26-27 września do Kalisza na Ogólnopolski Turniej o Puchar Szkoły Szachowej SzachMistrz
NAGRODY:10 nagród finansowych (1 miejsce 500zł, 2 miejsce - 350zł, 3 miejsce - 200zł itd....)18 nagród juniorskich dla juniorek i juniorów w kategoriach wiekowych do lat 10, 14, 18Nagrody dla najmłodszych i najstarszych uczestników zawodów
STRONA ZAWODÓW / DODATKOWE INFORMACJE:http://www.szachmistrz.eu/
Turniej o Puchar Szkoły Szachowej SzachMistrz wchodzi w skład Cyklu Turniejów AMDS 2009
Pierwszy z turnieju Cyklu o Puchar firmy GIRRA został rozegrany w maju: http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_1431/
Za cały Cykl Turniejów AMDS przewidziane są dodatkowe nagrody
PozdrawiamMaciej Sroczyński

Michał Kislov przeżył!!

Najbardziej "ambitnym" trenerem na mistrzostwach Europy juniorów w Fermo okazał się Michał Kislov. Przy temperaturze 36 stopni w cieniu i 60 stopniach w nieklimatyzowanej kawiarni, gdzie wszyscy oczekiwali na zawodników, jako jedyny ubrany był w marynarkę i krawat. Przezył!!Posted by Picasa

Łzy Oli Lach w Fermo i silna chęć odwetu

Największą przegraną na mistrzostwach Europy juniorów w Fermo była Aleksandra Lach, która po doskonałym starcie (6,5 z 7 pkt) przegrała dwie ostatnie partie i zamiast, wydawać by się mogło, pewnego medalu, zajęła piąte miejsce. Łzy po ostatniej partii sympatycznej Oli lały się strumieniami, ale po pewnym czasie solennie obiecała, że w Turcji na mistrzostwach świata wszystko odbije z nawiązką. Szacharnia oczywiście będzie trzymać kciuki.
Na zdjęciu: Ola Lach przed rozpoczęciem pierwszej rundy.
Posted by Picasa

Monika była, zobaczyła i nie przegrała


Ocenę wyjazdu na mistrzostwa Europy juniorów do Fermo (Włochy) zacznę oczywiście od startu mojej podopiecznej, czyli Moniki Rykały (PTC Pabianice). Wynik 4 z 9 pkt może nie jest imponujący, ale złożyło się na niego wiele aspektów. Po pierwsze był to jej pierwszy start na tego typu zawodach. Po drugie Monika była najmłodszą zawodniczką w grupie do lat 14. Większość przeciwniczek to już "stare rytyniary" i wielokrotnie rywalizowały na mistrzostwach świata i Europy.

Monika, gdy dochodziła do właściwej dyspozycji (terma) to już prawie kończył się turniej. Porażka w szóstej partii z Zuzanną Kabai, mistrzynią Węgier w wygranej pozycji nie pozwoliła zdobyć więcej punktów. Jestem przekonany, że gdyby impreza rozpocząła się kilka dni później, to wywalczyłaby więcej punktów.

Podsumowując start Moniki we Włoszech należy stwierdzić, że był to dla niej bardzo ważny wyjazd. Zobaczyła i poczuła "na własnej skórze" atmosferę takiej imprezy. Zobaczyła także, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i można grać nawet z najlepszymi, jak równy z równym. W przyszłorocznych mistrzostwach te najlepsze (starsze) pójdą do grupy wiekowej wyżej a wtedy Monika grać będzie pierwsze skrzypce - oczywiście, gdy ciężko przepracuje ten okres. Motywacje zdobyła ogromne i to był główny cel tego wyjazdu.
Na zdjęciu: Monika Rykała w pierwszej rundzie zagrała ze zdecydowanie wyżej notowaną Klaudią Wiśniowską.

Rusza Ekstraliga seniorów w Lublinie
Dziś o godz. 15.oo w Lublinie startuje Ekstraliga seniorów. Link do transmisji znajdziecie obok. Oto startujące drużyny i ich średnie rankingi:

Na zdjęciu: bardzo imponująco przedstawia się skład z Szopienic z Davidem Navarą na czele.