Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Piorun. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Piorun. Pokaż wszystkie posty

sobota, 2 listopada 2019

Rosja - Polska 2,5:1,5 na zakończenie DME w Batumi

Kacper Piorun był jedynym, który w meczu
Rosja - Polska "wpuścił bramkę". To jednak wystarczyło
do minimalnej przegranej Polaków

Szach1
  Russia
Rg-3
  Poland
Rg2½:1½
2.1GM
Andreikin, Dmitry
2741-GM
Duda, Jan-Krzysztof
2734½ - ½
2.2GM
Vitiugov, Nikita
2732-GM
Wojtaszek, Radoslaw
2748½ - ½
2.3GM
Alekseenko, Kirill
2674-GM
Piorun, Kacper
26431 - 0
2.4GM
Dubov, Daniil
2699-GM
Dragun, Kamil
2584½ - ½

POL
  9. Poland (Śr.Rg.:2688, Kapitan: Socko Bartosz / TB 1: 10 / TB 2: 182,5)

NazwiskoRgFedFideID123456789Pkt
Śr.Rg.RpKrtg+/-
1GMDuda Jan-Krzysztof2734POL11705461½½1½½½½½5,5926562736100,6
2GMWojtaszek Radoslaw2748POL11183581½½½½1½½5,082614270910-4,0
3GMPiorun Kacper2643POL1130420½01½½02,562572251510-10,7
4GMTomczak Jacek2625POL1124668½00½01,052551231110-20,0
5GMDragun Kamil2584POL1134167101½1½1½5,5825302671109,4

sobota, 26 października 2019

Po przegranej z Turcją 1:3 sny o potędze polskich szachów prysnęły, jak bańka mydlana

Po minie Kacpra Pioruna widać, że od pewnego czasu
(Isle of Man) jest w fatalnej dyspozycji

Szach17
  Turkey
Rg-3
  Poland
Rg3 : 1
7.1GM
Solak, Dragan
2602-GM
Duda, Jan-Krzysztof
2734½ - ½
7.2GM
Yilmaz, Mustafa
2595-GM
Wojtaszek, Radoslaw
2748½ - ½
7.3GM
Can, Emre
2599-GM
Piorun, Kacper
26431 - 0
7.4GM
Sanal, Vahap
2545-GM
Tomczak, Jacek
26251 - 0

poniedziałek, 21 października 2019

Isle of Man 2019 - Kacper Piorun


NazwiskoPiorun Kacper
TytułGM
Lista startowa72
Elo2643
Ranking krajowy0
Elo2643
Wynik rankingowy2507
FIDE rtg +/--19,2
Punkty5,5
M-sce103
FederacjaPOL
Nr identyfikacyjny0
Fide ID1130420
Rok urodzenia1991

RdSzachSNrNazwiskoRgPktWyn.
172149WGMSoumya Swaminathan23654,5s ½
258145IMZatonskih Anna24223,0w 1
31428GMSargissian Gabriel26906,0w 0
448106GMAbdusattorov Nodirbek26086,0s 0
558122GMHarika Dronavalli24955,5w ½
656113GMHess Robert25815,5s ½
754116GMGonzalez Vidal Yuri25524,0w 0
865142IMHouska Jovanka24303,5s 1
958126IMKashlinskaya Alina24815,0w 0
1062140IMBulmaga Irina24423,5s 1
1157121IMKeymer Vincent25064,5w 1

sobota, 19 października 2019

FIDE Chess.com Grand Swiss 2019 po ośmiu rundach. Polacy słabo?!

Kacper Piorun w ósmej rundzie wygrał z Jovanką Houską.
W dziewiątej zagra z Aliną Kashlińską. Żona Radka Wojtaszka
będzie piątą szachistką, z którą walczyć będzie nasz arcymistrz.
Kacper gra w turnieju kobiet!?

M-sceSNrNazwiskosexFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3  TB 4 
12GMCaruana FabianoUSA28126,0270135,540,00,0
239GMAnton Guijarro DavidESP26746,0268733,537,00,0
38GMAronian LevonARM27586,0268434,538,50,0
415GMWang HaoCHN27265,5273736,540,50,0
538GMAlekseenko KirillRUS26745,5270032,035,50,0
648GMMaghsoodloo ParhamIRI26645,5268732,535,50,0
753GMKovalev VladislavBLR26615,5267930,032,50,0
81GMCarlsen MagnusNOR28765,5267134,538,50,0
913GMVitiugov NikitaRUS27325,5265733,037,00,0
106GMKarjakin SergeyRUS27605,5265533,036,50,0
1112GMNakamura HikaruUSA27455,5264428,532,00,0
124GMAnand ViswanathanIND27655,5263830,534,00,0
1330GMGelfand BorisISR26865,5263630,533,50,0
1449GMShirov AlexeiESP26645,0271332,536,00,0
1573GMAdhiban B.IND26395,0270535,536,50,0
1685GMTari AryanNOR26305,0269833,036,00,0
1756GMKasimdzhanov RustamUZB26575,0269430,533,50,0
187GMGrischuk AlexanderRUS27595,0268336,040,00,0
1995GMRakhmanov AleksandrRUS26215,0268329,031,50,0
2034GMMcShane Luke JENG26825,0267435,539,50,0
4410GMWojtaszek RadoslawPOL27484,5265232,536,00,0
12272GMPiorun KacperPOL26433,5254026,028,50,0
Kojarzenie IX rundy
18GMAronian Levon275866GMAnton Guijarro David267439
21GMCarlsen Magnus28765½6GMCaruana Fabiano28122
338GMAlekseenko Kirill26745½5½GMAnand Viswanathan27654
448GMMaghsoodloo Parham26645½5½GMKarjakin Sergey27606
553GMKovalev Vladislav26615½5½GMNakamura Hikaru274512
613GMVitiugov Nikita27325½5½GMWang Hao272615
718GMMatlakov Maxim271655½GMGelfand Boris268630
834GMMcShane Luke J268255GMSo Wesley27673
95GMYu Yangyi276355GMAdhiban B.263973
107GMGrischuk Alexander275955GMShirov Alexei266449
1143GMRobson Ray267055GMSvidler Peter272914
1219GMLe Quang Liem270855GMHovhannisyan Robert263974
1344GMKryvoruchko Yuriy266955GMXiong Jeffery270820
1456GMKasimdzhanov Rustam265755GMHowell David W L269424
1595GMRakhmanov Aleksandr262155GMRagger Markus268432
1617GMVidit Santosh Gujrathi27184½5GMTari Aryan263085
1771GMLupulescu Constantin26434½4½GMWojtaszek Radoslaw274810
5872GMPiorun Kacper26433½3½IMKashlinskaya Alina2481126