sobota, 13 lutego 2016

Przywrócić godność łódzkich szachów!!

Joanna Majdan-Gajewska jest prawdziwą wartością
dodaną do łódzkich szachów. Jak sobie z tym poradzi? 
Pod takim hasłem w dzisiejszym walnym zgromadzeniu sprawozdawczo-wyborczym Łódzkiego Związku Szachowego wystartował przeciwko Eugeniuszowi Walczakowi Sylwester Bednarek i wygrał, ale od początku.
Wyborów na szefa łódzkich szachów nie było przez 9 (słownie: dziewięć) lat. Złamano wszelkie uregulowania statutowe (kadencja trwa 4 lata). Wszyscy, na czele z prezesem Walczakiem, olali sprawę. Każdy doszedł do wniosku, że robi swoje na własnym podwórku a resztę ma w d.,. . Przepraszam za ostre słowa, ale tak było faktycznie. Szachów seniorskich nie było wcale, juniorzy z roku na rok byli coraz gorsi (Skierniewice i Wieluń to kwiatki do kożucha). Ostatni złoty medal MP juniorów w 2010 roku zdobyła prowadzona przeze mnie Monika Rykała!!.
W Łodzi, w której, gdy ja zaczynałem grać, były dwa pierwszoligowe kluby Start i Anilana. W Łodzi, gdzie zaczynał karierę Akiba Rubinstein. W Łodzi, gdzie grali Kazimierz Makarczyk, Jan Gadaliński, Wiktor Matkowski, Witold Balcerowski, Andrzej Łuczak, Horst Podolski, Waldemar Świć, Grażyna Szmacińska itd. itd. (przepraszam mistrzów, których nie wymieniłem).
Muszę przyznać że, gdy byłem juniorem Startu Łódź, aż miło jeździło się po Polsce. Obecnie wszyscy od wielu lat pytają - co się dzieje, że jest tak źle!?
Na wybory do Łodzi dotarło aż?! dziewięciu delegatów z prawem do głosowania. To chyba rekord świata (oczywiście negatywny).

Drodzy Czytelnicy!!

Nie będę opisywał, co się tam działo, ale się udało! Spora tu zasługa Adama Dzwonkowskiego, który reprezentował PZSzach. Wiceprezes poparł moją opinię, by tak małego grona miłośników łódzkich (wojewódzkich) szachów jeszcze nie rozwalać, zaproponował przerwę na dogadanie się przeciwników. Nic z rozmów nie wyszło, ale przy głosowaniu Sylwester Bednarek otrzymał 6 głosów i jest nowym szefem łódzkich szachów!!

Bardzo mi się podobała jego postawa na pierwszym posiedzeniu nowego zarządu. Powiedział, że boi tej funkcji! Jestem przekonany, że człowiek, który z respektem podchodzi do nowego zadania, jest człowiekiem poważnym.

I na koniec tego bardzo emocjonalnego (dla mnie szczególnie) spotkania łódzkich (czytaj: wojewódzkich) miłośników szachów pragnę donieść, że do nowego zarządu ŁZSzach. weszła Joanna Majdan-Gajewska. Nie wiem, jak nasza arcymistrzyni sobie poradzi (nigdy żadnej podobnej funkcji nie piastowała), ale jestem pewien, że jej autorytet wyznaczy standardy na bardzo wysokim poziomie.

Skład nowego zarządu Łódzkiego Związku Szachowego:

Sylwester Bednarek - szef
Joanna Majdan-Gajewska
Robert Chojnowski
Zdzsław Czyżak
Waldemar Wolniaczyk
Waldemar Świć
Andrzej Miętkiewicz
Bogusław Boder
Rafał Kowalczyk
Paweł Hrabec
Krzysztof DługoszMistrzostwa Peru - kojarzenie VI rundy