sobota, 27 grudnia 2008

Ceremonia wręczenia Monice ...

Monika Rykała mistrzynią Europy !!
W rozegranych tuż przed świętami w Warszawie mistrzostwach Europy w szachach szybkich (15 minut + 10 sek. na ruch dla zawodnika) wręcz znakomicie wypadła reprezentantka PAFANA PTC Monika Rykała. W kategorii juniorek do lat 12. uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej nr 3 zajęła pierwsze miejsce zdobywając tytuł mistrzyni Europy w pokonanym polu pozostawiając wiele wyżej notowanych zawodniczek. Poza pamiątkową statuetką Monika wygrała 100 euro, co oczywiście było niezłym prezentem przed świętami.Nasza zawodniczka intensywnie przygotowuje się do przyszłorocznych finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tam wystartuje już w grupie do lat 14, a warszawski turniej był tylko jednym z etapów tego treningu. Tym cenniejszy to sukces.
Warto przypomnieć, że Monika w tym roku wywalczyła (marzec – Ustroń) szóste miejsce w szachach klasycznych i piąte miejsce (lipiec – Lublin) w szachach błyskawicznych. Są to najlepsze osiągnięcia w historii Pabianic.
W największej w Polsce szachowej imprezie startowało 671 zawodników (w tym 47 arcymistrzów i 6 arcymistrzyń) z 24 państw. Klasyfikację generalną wygrał Radosław Wojtaszek (AZS UMCS Lublin) – aktualny trener mistrza świata – Hindusa, Wiszi Ananda.