wtorek, 28 czerwca 2016

Otwarte mistrzostwa Łodzi po sześciu rundach

Na mistrzostwach w Arturówku "odnalazł się" Lech Sopur.
Na Szacharni ostatni raz pisałem o nim pięć lat temu.
Jako, że szachistę z Karsznic znam od dziecka,
miło widzieć go wśród praktykujących graczy!

S.No.
Name
FIDE
TotalMBch.Bch.WinsProg.
11mSopur, LechPOL239924005.517.0025.00520.5
24kKowalczyk, RafałPOL221522005.016.0024.50518.0
32FMBednarek, SylwesterPOL234023005.015.0022.50418.0
421IIAdamala, SzymonPOL145618005.013.5021.00516.0
53FMRawicz, KarolPOL222823004.516.0022.50417.5
612IIRak, MaciejPOL162618004.513.0019.50414.5
711IIŻurkiewicz, KrzysztofPOL163718004.513.0019.00414.0
814I++Guzik, NataliaPOL160819004.512.5019.00415.5
944ICap, PiotrPOL020004.017.5025.50316.0
105kPsyk, RadosławPOL213122004.015.5023.00418.0
118IMechliński, JakubPOL178520004.015.5023.00316.0
127ISłomczewski, MichałPOL193520004.014.5022.50315.5
1315IIKarwat, SzymonPOL157818004.014.0021.50416.0
1416IMaciejewski, KamilPOL154420004.013.5021.00414.0
1510IRogalski, KrzysztofPOL174820004.013.5020.00415.0
1619IIKowalski, AleksanderPOL150218004.012.5019.00414.0
179II+Wolniaczyk, BartoszPOL176619004.011.5017.50414.0
1813IIKrol, PiotrPOL161018003.514.5022.50315.0
196IGorecki, AndrzejPOL195220003.514.0021.00314.5
2047IIIKopaniewski, WojciechPOL016003.513.5019.50311.5

sobota, 25 czerwca 2016

"Kwiatek" Ekstraligi i to na pierwszej szachownicy! Czarne oddały dwa pionki i mata


Bartłomiej Heberla - Michał Luch
Ekstraliga Gorzów Wielk. 25.06.2016
D02
1. d4 d5 2. Nf3 Nf6 3. c4 c6 4. Nc3 g6 5. Bf4 Bg7 6. e3 a6 7. Qb3 b6 8. cxd5 cxd5 9. Bxb8 Rxb8 10. Bxa6 Bxa6 11. Qa4+ b5 12. Qxa6 Rb6 13. Qa5 Qb8 14. a4 bxa4 15. Qxa4+ Nd7 16. Nxd5 Rxb2 17. Qc6 O-O 18. Nxe7+ Kh8 19. O-O Nf6 20. Rac1 Qb3 21. Ne5 Re8 22. Rc3 Qa2 23. Ra3 Qxa3 24. Nxf7# 1-0

Mistrzostwa Filipin 2016 po ośmiu rundach

Eugenio Torre ma już 65 lat i nadal gra!!
Rk.NameRtgFED1234567891011121314Pts. TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
1IMBERSAMINA Paulo2378PHI*½½½½½1115,50,022,253,53,01,0
2GMGOMEZ John Paul2495PHI*½½½½½1115,50,020,252,53,01,0
3GMTORRE Eugenio2446PHI½*½½1½½½15,00,018,753,52,00,0
4GMGONZALES Jayson2388PHI½½½*1½½1½5,00,018,752,52,02,0
5GMANTONIO Rogelio Jr2474PHI½½½*½½½115,00,018,503,02,00,0
6NMNOURI Hamed2327PHI½½0½*½1½14,50,016,503,02,02,0
7GMBARCENILLA Rogelio2456PHI0½*½½1½½14,50,015,501,52,01,0
8GMLAYLO Darwin2457PHI½½½½½*½½½4,00,015,752,50,00,0
9IMGARMA Chito2305PHI0½½½0½*114,00,014,002,02,01,0
10MICIANO John Marvin2044PHI00½0*½½113,50,09,000,52,00,0
11FMREYES Narquinden2342PHI0½0½½½*½½3,00,511,501,50,00,0
12IMPASCUA Haridas2424PHI0½½½0½½*½3,00,511,251,50,00,0
13NMGOTEL Michael2238PHI000½0½½*12,50,06,000,51,01,0
14NMEMPERADO Emmanuel2309PHI0½00½000*1,00,04,501,00,00,0

sobota, 18 czerwca 2016

Check Mate w Londynie. Faceci są bezwzględni!

Nigel Short właśnie skończył turniej kobiecy!!
Jego wynik to 4 z 5. Zremisował z Pią Cramling i Anią Muzychuk
Rk.NameRtgFED12345678910Pts. TB1  TB2  TB3 
1GMRAPPORT Richard2731HUN*½11114,5420,0
2GMSHORT Nigel D2646ENG*½11½14,0320,0
3GMRODSHTEIN Maxim2687ISR½*1½114,0300,0
4GMSMERDON David C2524AUS00*1½12,5200,0
5GMTARI Aryan2564NOR0½*½½12,5110,0
6GMMUZYCHUK Anna2551UKR½0½*½12,5100,0
7GMKOSTENIUK Alexandra2556RUS00½*1½2,0100,0
8GMMUZYCHUK Mariya2546UKR000½*11,5100,0
9GMCRAMLING Pia2474SWE½½000*1,0000,0
10IMPAEHTZ Elisabeth2502GER0000½*0,5000,0

Do zakończenia "meczu" w Lublinie została jedna runda

David Navara jest obecnie 19. na tykającej liście
rankingowej a Kacper Piorun 56.
  1. Europe (RtgAvg:2661, TB1: 5 / TB2: 7,5)
Bo.NameRtgFEDFideID123456Pts.
RtgAvgw-weK+/-
1GMNavara David2744CZE3090951½1½14,0526440,83108,3
2GMKravtsiv Martyn2634UKR14113147½1½0½2,552626-0,0410-0,4
3GMMastrovasilis Dmitrios2606GRE420269400½½01,052634-1,3110-13,1
  2. Poland (RtgAvg:2635, TB1: 5 / TB2: 7,5)
Bo.NameRtgFEDFideID123456Pts.
RtgAvgw-weK+/-
1GMPiorun Kacper2676POL113042001½½13,0526670,42104,2
2GMBartel Mateusz2640POL1112635½½½102,5526720,21102,1
3GMTomczak Jacek2588POL1124668100½½2,052645-0,1110-1,1

Grand Chess Tour (rapid) - klasyfikacja po pierwszym dniu

Anand wiecznie młody!