piątek, 10 lutego 2017

Tylko trzy remisy po pięciu rundach mistrzostw Brazylii!










Rk.Name123456789101112Pts. TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
1GMMatsuura Everaldo*111115,00,08,001,05,03
2GMFier Alexandr*½11114,50,07,250,54,03
3GMEl Debs Felipe De Cresce*111014,00,07,001,04,03
4GMMekhitarian Krikor Sevag½*10113,50,07,250,53,02
5IMQuintiliano Pinto Renato R.00*1113,00,03,500,03,02
6FMNogueira Ivan Kuhlmann00*1012,01,03,000,02,02
7CMCarneiro Vitor Roberto Castro0010*12,00,05,001,02,02
8FMDe Paula Rafael Figueiredo0001*½1,50,02,750,01,02
9IMMacedo Maximo Iack000½*11,50,01,750,01,03
10FMReis Paulo F. Jatoba De Olivei000*1½1,50,01,250,01,03
11Souza Neves Andrey M.01000*1,00,04,001,01,02
12FMPinto Carlos Henrique Lopes0000½*0,50,00,750,00,03

czwartek, 9 lutego 2017

54. mistrzostwa Kuby na półmetku. Prowadzi faworyt Bruzon










Rk.NameRtgFED12345678910Pts. TB1  TB2  TB3 
1GMBruzon Batista Lazaro2649CUB*½½1114,04,05,750,5
2GMOrtiz Suarez Isan Reynaldo2566CUB*½1½½13,53,56,001,5
3GMGomez Garrido Camilo Ernesto2526CUB½½*½½13,03,07,752,0
4GMBacallao Alonso Yusnel2553CUB½*½½½½2,52,55,501,5
5GMMartinez Duany Lelys Stanley2517CUB0½½*½12,52,54,001,0
6GMGonzalez Vidal Yuri2524CUB½*½1½2,52,53,750,5
7IMEspinosa Veloz Ermes2520CUB½½0½*1,51,55,001,5
8FMAlbornoz Cabrera Carlos Danie2456CUB0½½½*01,51,54,251,5
9IMOliva Castaneda Kevel2509CUB0½01*1,51,52,750,5
10FMGomez Sanchez Jorge Marcos2417CUB000½*0,50,51,250,5

Iturrizaga demoluje Open de Portugal 2017. Wyniki na dwie rundy przed końcem

Eduardo Bonelli Iturrizaga dotychczas wygrał wszystko!!


















Rk.
NomeTipo

FEDEloI
Pts. Des 1  Des 2  Des 3  Des 4  Des 5 
12GMIturrizaga Bonelli EduardoVEN2652
7,00,030,033,533,007,0
213GMDastan Muhammed BatuhanU20TUR24976,00,028,532,527,255,0
319IMAnnaberdiev MeilisTKM24356,00,025,028,024,006,0
44GMPerunovic MilosSRB26045,50,033,035,525,755,0
56GMKovalev VladislavBLR25985,50,032,035,026,754,0
69GMIndjic AleksandarSRB25605,50,029,032,523,005,0
732FMDamia AngeloITA22935,50,027,030,522,505,0
811IMHarutyunian Tigran K.U20ARM25155,50,027,030,022,005,0
924FMSousa Andre VenturaU18POR2380
5,50,026,029,021,755,0
1012GMMaiorov NikitaBLR25115,50,025,028,021,755,0
117GMVorobiov Evgeny E.RUS25805,00,031,535,022,754,0
121GMKovalenko IgorLAT26845,00,031,034,022,504,0
133GMGharamian TigranFRA26245,00,030,531,022,753,0
148GMGrigoryan Karen H.ARM25615,00,029,033,021,005,0
1523FMSuarez Uriel AdrianESP23895,00,029,032,521,504,0
1617GMFernandes AntonioS50POR2463
5,00,028,532,020,005,0
1710GMBurmakin VladimirS50RUS25275,00,028,531,520,504,0
1828IMCarrasco Martinez Juan M.ESP23525,00,028,531,020,254,0
1925IMRocha SergioPOR2378
5,00,027,531,021,754,0
205GMPalac MladenCRO26005,00,027,531,020,754,0

wtorek, 7 lutego 2017

Niemoc PZSzach jest wielka! 2017 FIDE World Chess Grand Prix bez Wojtaszka?!

Turnieje:

·      Sharjah, UAE: 18-27 lutego
·      Moscow, Russia: 12-21 maja
·      Geneva, Switzerland: 6-15 lipca
·      Palma De Mallorca, Spain: 16-25 listopada

Uprawnieni do grania:

Peter Svidler (RUS), Anish Giri (NED), Pavel Eljanov (UKR), Hikaru Nakamura (USA), Levon Aronian (ARM), Ding Liren (CHN), Maxime Vachier-Lagrave (FRA), Alexander Grischuk (RUS), Harikrishna Pentala (IND), Shakhriyar Mamedyarov (AZE), Dmitry Jakovenko (RUS), Boris Gelfand (ISR), Michael Adams (ENG), Evgeny Tomashevsky (RUS), Li Chao (CHN), Teimour Radjabov (AZE), Ernesto Inarkiev (RUS), Francisco Vallejo Pons (ESP), Salem Saleh (UAE), Wei Yi (CHN), Jon Ludvig Hammer (NOR), Ian Nepomniachtchi (RUS), Alexander Riazantsev (RUS), Richard Rapport (HUN). 

W Rio de Janeiro wystartowały 83. mistrzostwa Brazylii

Alexander Fier jest faworytem mistrzostw.
Cały rok gra w Europie, a ale na mistrzostwa
przyjechał do Rio de  Janeiro 






















Rk.SNoNameRtgIPts. TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
18FMReis Paulo F. Jatoba De OliveiBRA23971,00,00,000,01,01
9GMEl Debs Felipe De CresceBRA25231,00,00,000,01,01
10GMMatsuura EveraldoBRA24801,00,00,000,01,01
12GMFier AlexandrBRA25811,00,00,000,01,01
52GMMekhitarian Krikor SevagBRA25611,00,00,000,01,00
6IMQuintiliano Pinto Renato R.BRA24911,00,00,000,01,00
77FMPinto Carlos Henrique LopesBRA21210,00,00,000,00,01
11IMMacedo Maximo IackBRA23660,00,00,000,00,01
91FMNogueira Ivan KuhlmannBRA23080,00,00,000,00,00
3FMDe Paula Rafael FigueiredoBRA23220,00,00,000,00,00
4CMCarneiro Vitor Roberto CastroBRA24260,00,00,000,00,00
5Souza Neves Andrey M.BRA22180,00,00,000,00,00

poniedziałek, 6 lutego 2017

Wierzmy w przeciwnika! W szachach można podstawić wszystko i wszędzie!!

Pozycja pochodzi z wczorajszej partii Luis Galego - Igor Kovalenko Portugal Open 2017. "Mądruś" komputer twierdzi, że jest w mirę równa.
Zwróćmy uwagę na białą Wieżę. Niepodzielnie panuje na linii e i ma pełną swobodę gry. To, co się z nią stało w ciągu najbliższych dwóch posunięć, pewnie nawet przerosło najśmielsze oczekiwania Łotysza.
Białe zagrały 31. We6?! Hd7 i dalej 32. He4?? Po zwykłym 32. ... Kf7 Wieży nie ma!! Nie licząc brutalnego podstawienia klocka pod klocka, jest to jedyny sposób, by stracić figurę w dwóch ruchach!