piątek, 2 grudnia 2011

Portal Onet.sport o starcie naszych juniorów w Brazylii

MŚ juniorów w szachach: Polacy bez medalu

27 lis, 12:59
W mistrzostwach świata juniorów w szachach Polacy nie zdołali zdobyć w Brazylii ani jednego medalu. Na najwyższych, piątych miejscach, uplasowali się Jan Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka) wśród zawodników do lat 14 i Paweł Teclaf (KKS Ormuzd Kartuzy) do lat 8.
W gronie zawodniczek najlepiej spisała się Anna Iwanow (KSz Polonia Wrocław), która w kategorii do lat 16 sklasyfikowana została na szóstej pozycji.
Po koniec turnieju, rozgrywanego w miejscowości Caldas Novas na dystansie dziewięciu rund, młodzi polscy szachiści mieli parę medalowych szans, ale ich nie wykorzystali. Wśród 16-latków drugi po sześciu rundach był Kamil Dragun (KSz Stilon Gorzów), jednak w trzech następnych uzyskał tylko jeden punkt (porażka oraz dwa remisy) i spadł na 10. miejsce
Po ośmiu rundach na trzeciej pozycji w grupie juniorów do lat 14 był Jan Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka), ale przegrał w ostatniej i zajął piątą lokatę.