środa, 27 sierpnia 2014

Maciej Sroczyński zaprasza do Kalisza

Witam

Zapraszam na turnieje szachów klasycznych do Kalisza z możliwością wypełnienia wyższych kategorii szachowych.

6-7 września 2014 r. - Mistrzostwa Kalisza Juniorów i Młodzików
http://szachmistrz.pl/6-7-wrzesnia-2014-mistrzostwa-kalisza-juniorow-i-mlodzikow.html
Turniej do lat 10 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4015/ 
Turniej do lat 18 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4013/results.html?l=pl&tb=2_

4-5 października 2014 r. - III Kalisz OPEN FIDE (do 2199 ELO) zgłoszony do ELO
http://szachmistrz.pl/4-5-pazdziernika-2014r-iii-kalisz-open-fide.html
Lista startowa - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4026/

-- 

Pozdrawiam

Maciej Sroczyński
Klub szachowy KTS Kalisz
Szkoła szachowa SzachMistrz
www.szachmistrz.pl
tel. 793-733-396

sobota, 23 sierpnia 2014

Proszę! GŁOSUJCIE!!

Bardzo proszę, głosujcie na mój projekt. Dotyczy on nauki gry w szachy dla dzieci! Walczę o 50.000 zł. Głosować można raz na 24 godziny do końca sierpnia. Poproście także swoich znajomy!! Szachiści to mobilny naród. Link do głosowania:
http://lodzkiemapomysl.pl/projekt/wszystkie-dzieci-graja-w-szachy
Tylko dwa kliknięcia!!

Radosław Gajek jedenasty na dwa dni przed końcem ZMDI Schachfestival w Dreźnie (Niemcy)


Pl.NameVerein / OrtTitelELONWZPunkteBuchhBuSumm
1.Shah SagarIndien23396.540248.5
2.Ferenc BerkesUngarnGM265826336.537256.5
3.Tamas Jr. FodorUngarnGM24816.534.5247
4.Jens-Uwe MaiwaldUSV TU DresdenGM24752469636236.5
5.Viacheslav V. ZakhartsovRostov na DonuGM2548634239
6.Martyn KravtsivHamburger SK von 1830 eVGM25722550632.5241
7.Lev GutmanSV LingenGM24382402630.5238.5
8.Falko BindrichSC Turm Lüneburg e.V.GM259826035.537.5239
9.Alexander BelezkyFC Bayern München e.V.IM245424315.536.5247
10.Ralf AkessonSchwedenGM246624645.536.5240
11.Radoslaw GajekUKS Rotmistrz GrudziadzFM23555.536235
12.G. Petar ArnaudovSK 1908 GöggingenGM242924295.535.5242
13.Gyula IzsakSV Griesheim (DA)IM244424395.535231.5
14.Henrik TeskeSV Glück auf Rüdersdorf e.V.GM250524595.532220.5
15.Viktor TurikovRusslandFM22565.531.5230
16.Roven VogelUSV TU Dresden22792283537221.5
17.Fabian MüllerSVG Salzgitter e.V.FM23242312536223
18.Swayangsu SatyapragyanIndienIM2401535.5229
19.Cliff WichmannESV Nickelhütte AueIM23612338535.5219.5
20.Maximilian NeefUSV TU DresdenFM23312360535228

W Rewalu po czterech rundach czterech liderów

Alexander Zubov w Polsce już wygrywał turnieje
m.in. Cracovię 2010/11

Nr
Nazwisko ImięFed.Elo
Pkt.MBch.Bch.zw.Prog.
11GMZubov, AlexanderUKR258825813.510.0016.50313.0
24GMCyborowski, LukaszPOL250626003.59.5016.50312.5
36IMSivuk, VitalyUKR247524833.59.5016.00313.0
426I++Kucza, KarolPOL207421003.59.0015.00311.5
58GMVoloshin, LeonidCZE240326003.09.5015.50211.5
69IMMeribanov, VitalyBLR239523803.09.0015.50210.5
724I++Adamowicz, MaciejPOL208321003.09.0014.00211.0
82GMMirzoev, AzerAZE255025543.08.5014.5029.5
95IMWarakomski, TomaszPOL248924503.08.5014.00311.0
1035I++Tomaszewski, KacperPOL201721003.08.5013.0039.0
1110FMLicznerski, LukaszPOL236023002.510.5016.50210.5
1212mLewtak, DamianPOL233624002.59.0015.00210.0
133GMMalaniuk, Vladimir PUKR254626002.58.5014.50210.0
1431kKraiński, SławomirPOL203322002.58.5013.5019.5
1513k+Goluch, PiotrPOL225323002.58.0013.5029.0
1634I++Mucha, PiotrPOL201921002.58.0013.0027.5
1714IMNester, IhorUKR224722442.57.5013.5028.5
1836I++Dzierżak, RadosławPOL200621002.56.5011.0027.5
1911IMStrebkovs, AndrejsLAT233923562.09.5015.5018.0
2022I++Marczuk, DominikPOL209121002.09.5014.5018.5
Turniej B (czyżby organizatorom nie chciało się wpisać narodowości i rankingów zawodników?!)
M-ceNazwisko ImięPkt.MBch.Bch.zw.Prog.
1Samosiuk, Viktor3.510.0017.00313.0
2Muhtarov, Leonid3.510.0016.50313.0
3Mucha, Piotr3.59.5016.50312.0
4Rydzewski, Paweł3.59.5016.00313.0
5Buraczewski, Rafał3.59.5015.00313.0
6Łopuszański, Kamil3.58.5015.50311.5
7Suliborski, Jakub3.58.5014.50312.5
8Kozioł, Kamil3.58.5013.50313.0
9Lewtak, Dominik3.58.0014.00312.0
10Fronczak, Sebastian3.010.5015.50211.0

Memoriał Rubinsteina w Polanicy-Zdrój po pięciu rundach

Vadim Shishkin


Nazwisko ImięFed.
KlubPkt.MBch.Bch.z.Prog.RuzChg
1GMSHISHKIN, VadimUKR2478Kiev4.514.5022.50419.026170.64
2GMGRABARCZYK, MiroslawPOL2476ŻTMS Baszta Żnin4.016.5024.00317.025000.00
3kCUKROWSKI, FilipPOL2291UKS Rodło Opole4.016.0023.50317.525000.98
4FMKOĆWIN, BartoszPOL22194.015.5023.00316.024330.73
5GMSIMANTSEV, MikhailUKR24484.015.5022.50317.52450-0.14
6GMSRIRAM, JhaIND23904.015.0023.00316.52417-0.08
7kNOWAK, ŁukaszPOL2141KSz Polonia Warszawa4.012.5019.50316.023331.04
8kTOMCZAK, MikołajPOL2158MMKS Wieniawa Leszno4.012.0019.00415.022670.38
9k+MROZIAK, MaciejPOL2312KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice3.516.0023.50316.023330.07
10kKOWALCZYK, RafałPOL2185LKS PARK Starzenice3.516.0023.50314.523500.24
11I++BRZEZIŃSKI, MateuszPOL2118UKS MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz3.516.0023.00315.022330.25
12kEGGINK, RyszardPOL2201UKS Łady Raszyn3.516.0022.50215.523160.10
13kEGGINK, MateuszPOL2196UKS Łady Raszyn3.515.0021.50314.523160.38
14kSYPIEŃ, MateuszPOL22703.514.5022.50214.02233-0.55
15I+KINDLER, PrzemysławPOL1873UKS Korona Gdańsk3.514.5021.50314.022832.53
16I+ZALESKI, ŁukaszPOL1898UKS Zawisza Kolbudy3.514.5021.50313.022332.00
17I++GUMULARZ, SzymonPOL2062KSz Polonia Wrocław3.514.5020.50313.522330.65
18kBANASIK, KrzysztofPOL2275LKS Zarzewie Prudnik3.514.0021.50314.52283-0.29
19kPIOTROWSKI, PrzemysławPOL2145KSz Polonia Wrocław3.514.0020.50314.023160.34
20kMICHALSKI, DanielPOL2129KSz Sulechów3.513.5021.00314.02183-0.33
Turniej seniorów:
M-ceTytułNazwisko ImięFed.R. FIDEKlubPkt.MBch.Bch.WinsProg.Chg (Ru)
1IMSZYMCZAK, ZbigniewPOL2269Gambit Świecie4.515.5024.50418.50,50
2FMGRALKA, JulianPOL2240BKS Chemik Bydgoszcz4.018.0026.50317.50,41
3IMPIANKOV, EvgenijUKR2288Ukraine4.015.0022.50317.0-0,09
4kBOBROWSKI, PiotrPOL1961MKSz Rybnik4.014.5021.00316.50,68
5WIMMUTCHNIK, LarisaUKR21684.014.0021.50416.0-0,27
6I+GAŁYGA, JózefPOL1840Tychy4.013.5020.00415.01,10
7IIKRÓLIK, WładysławPOL1689PCSzN „Idea” Świebodzin3.515.0021.00313.02,03
8kWIDERA, JanPOL1893KS Polanica-Zdrój3.514.5021.00214.50,12
9IJANOCHA, JanPOL1794KKSZ Szach Kędzierzyn-Koźle3.514.0020.50314.01,13
10ILOTSOV HAR-ZAHAV, AvrahamISR19323.513.5021.00315.00,27
11II+SOBÓTKA, JanPOL1571Warszawa3.511.5017.50311.52,53
12I++KOZICZ, AndrzejPOL2049PCSzN „Idea” Świebodzin3.016.0023.00315.0-0,08
13kCZUCHNICKI, JanPOL1931Pałac Młodzieży Szczecin3.014.5021.50313.0-0,67
14IFELIKSIŃSKI, TadeuszPOL1693PTC Pabianice3.014.5021.00312.01,63
15kZOWADA, KazimierzPOL2085MCKiS Jaworzno3.014.0021.50313.0-0,83