Drużynowi wicemistrzowie Europy w rozwiązywaniu zadań szachowych. Od lewej: Kacper Piorun, Piotr Murdzia i Piotr Górski. |
W imieniu Kacpra tytuł odebralii rodzice. W ubiegłym roku Kacper skończył liceum pijarskie w Łowiczu, obecnie studiuje matematykę i ekonomię w Warszawie.
Posiedzenie Kapituły Tytułu odbyło się kilka dni wcześniej, 9 grudnia. Tytuł przyznawany jest już po raz piąty za szczególne osiągnięcia w dziedzinach edukacji, kultury i sztuki, sportu i upowszechniania turystyki, działalności społecznej i samorządowej oraz przedsiębiorczości i biznesu. Mogą go otrzymać mieszkańcy Ziemi Łowickiej w wieku od 15 do 30 lat. Dotychczasowymi laureatami nagrody byli: Joanna Borecka, Kamil Sobol, Jarosław Michalski oraz Marta Wróbel.
Urodzony 24 listopada 1991 roku w Łowiczu Kacper Piorun jest od 2008 roku międzynarodowym mistrzem szachowym. Jego kariera szachowa rozwija się wyjątkowo szybko. Na liście rankingowej Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE po raz pierwszy pojawił się 1 lipca 2004 roku z wynikiem 1825 punktów. W ciągu dwóch lat zanotował przyrost 301 punktów, a po kolejnych dwóch - 319 punktów, co jest w świecie szachowym wydarzeniem niecodziennym.
Najwyższe miejsce w rankingu w dotychczasowej karierze osiągnął 1 listopada tego roku. Z wynikiem 2513 punktów zajmował wówczas 25. miejsce wśród polskich szachistów. W tym roku zdobył m.in. tytuł drużynowego wicemistrza Europy oraz tytuł drużynowego mistrza świata w rozwiązywaniu zadań szachowych.
Komentarz Szacharni.
Bardzo rzadko docenia się szachistów w różnego rodzaju plebiscytach nie szachowych. Tym większe gratulacje za to nietypowe wyróżnienie. Dodać jeszcze trzeba, że dzięki Kacprowi Łowicz stanie się europejskim centrum rozwiązywaczy zadań szachowych. To tam rozegrane będą przyszłoroczne mistrzostwa Europy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz