czwartek, 10 stycznia 2019

17th DELHI INTERNATIONAL OPEN po trzech rundach












Rk.SNoNameTypsexFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
119GMMosadeghpour MasoudIRI2517IRI3,00,04,06,0
22IMGukesh DU15IND2497TN3,00,04,06,0
35GMRozum IvanRUS2589RUS3,00,04,05,5
15GMStupak KirillBLR2542BLR3,00,04,05,5
18GMGhaem Maghami EhsanIRI2533IRI3,00,04,05,5
613GMGhosh DiptayanIND2544Wes3,00,04,05,0
17GMDebashis DasIND2538Ori3,00,04,05,0
21GMMovsziszian KarenARM2514ARM3,00,04,05,0
32IMDas SayantanIND2451Wes3,00,04,05,0
38IMMohammad Nubairshah ShaikhIND2437Mah3,00,04,05,0
66IMAmeir MohebEGY2309EGY3,00,04,05,0
76CMAditya MittalU15IND2251Mah3,00,04,05,0
1339GMCzebe AttilaHUN2418HUN3,00,04,04,5
1427GMRahman ZiaurBAN2470BAN3,00,03,55,0
31IMKhusenkhojaev MuhammadTJK2455TJK3,00,03,55,0
68Neelash SahaIND2300Wes3,00,03,55,0
172GMPredke AlexandrRUS2620RUS3,00,03,54,5
8GMAleksandrov AleksejBLR2582BLR3,00,03,54,5
24IMVisakh N RIND2486TN3,00,03,54,5
2012IMErigaisi ArjunIND2548Tel3,00,03,54,0
2114GMDeepan Chakkravarthy J.IND2543ICF3,00,03,04,0
40GMManik MikulasSVK2413SVK3,00,03,04,0
44IMSardana RishiAUS2398AUS3,00,03,04,0
241GMAmonatov FarrukhTJK2621TJK2,50,04,55,5

Skákþing Reykjavíkur 2019 (Islandia) po dwóch rundach

Lenka Ptacnikova czeska Islandka





















Rk.SNoNameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
13FMKjartansson DavidISL24032,01,02,00,0
7Olafsson ThorvardurISL21992,01,02,00,0
9Ingvason JohannISL21752,01,02,00,0
12Viglundsson BjorgvinISL20922,01,02,00,0
13Birkisson Bjorn HolmISL20782,01,02,00,0
64FMBjornsson SigurbjornISL22962,01,01,50,0
8WGMPtacnikova LenkaISL21872,01,01,50,0
81GMGretarsson Hjorvar SteinnISL25602,01,01,00,0
10Bergsson StefanISL21722,01,01,00,0
11Fridjonsson JuliusISL21592,01,01,00,0
1114Jonsson Gauti PallISL20702,00,50,50,0
125Omarsson DadiISL22521,51,52,50,0
28Einarsson Oskar LongISL17431,51,52,50,0
1417Briem StephanISL19871,51,51,50,0
19Haraldsson HaraldurISL19691,51,51,50,0
1623Briem BenediktISL18681,51,51,50,0
176FMStefansson Vignir VatnarISL22481,51,01,50,0
182IMKjartansson GudmundurISL24241,51,01,50,0
1916Kristinsson OgmundurISL19881,50,51,00,0
30Fridthjofsdottir Sigurl. ReginaISL17101,50,51,00,0
2115Petursson GudniISL20451,02,03,00,0

W Gibraltarze 22 stycznia startuje najsilniejszy open na świecie - lista najsilniejszych












Nazwisko FIDEFed.Elo
1GMVachier-Lagrave Maxime623539FRA2780
2GMAronian Levon13300474ARM2767
3GMSo Wesley5202213USA2765
4GMYu Yangyi8603820CHN2764
5GMNakamura Hikaru2016192USA2749
6GMNavara David309095CZE2738
7GMNaiditsch Arkadij4650891AZE2734
8GMVitiugov Nikita4152956RUS2720
9GMLe Quang Liem12401137VIE2714
10GMIvanchuk Vassily14100010UKR2713
11GMArtemiev Vladislav24101605RUS2709
12GMMamedov Rauf13401653AZE2703
13GMAdams Michael400041ENG2701
14GMMatlakov Maxim4168003RUS2700
15GMCheparinov Ivan2905540GEO2691
16GMJones Gawain C B409561ENG2691
17GMSaric Ivan14508150CRO2690
18GMAdhiban B.5018471IND2689
19GMHowell David W L410608ENG2685
20GMGrandelius Nils1710400SWE2682
Wśród prawie 250. zawodników znalazłem polskie nazwiska:

środa, 9 stycznia 2019

Środek zimy a tu wysyp "kwiatków". Zwykłe pionkożerstwo na b2!!

Baidetskyi, Valentin (UKR) - Tran, David (HUN)
Mukachevo 9.01.2019 runda I
A45
1. d4 Nf6 2. Bf4 c5 3. e3 Qb6 4. Nc3 d6 5. Nf3 Qxb2 6. Nb5 Nd5 7. Rb1 Qxa2 8. Ra1 Qb2 9. dxc5 Nc3 10. Be5 Nxd1 11. Bxb2 Nxb2 12. Nc7+ Kd8 13. Nxa8 1:0


Ależ "kwiatek" w Chile! Podstawka pierwszej wody!!

Martinez Alcantara, Jose Eduardo (PER) - Perez Ponsa, Federico (ARG)
Zicosur Open 2019 9.01.2019
A10

1. c4 g6 2. d4 Nf6 3. Nf3 Bg7 4. g3 O-O 5. Bg2 d6 6. O-O Bf5 7. Nh4 Be4 8. Nf3 Bf5 9. Qb3 Nc6 10. Qxb7 Na5 11. Qa6 c5 12. Bd2 1:0

IV INTERNACIONAL ZICOSUR 2019 Chile po siedmiu rundach

Julio Granda Zuniga ma pierwszy numer startowy,
ale już chyba nie wygra turnieju w Chile




















Rk.SNoNameFEDRtg
Pts. TB1  TB2  TB3 
19GMMARTINEZ ALCANTARA Jose EduardoPER25416,50,0286134,0
24GMBACALLAO ALONSO YusnelCUB25836,00,0267634,5
36GMCRUZ CristhianPER25645,50,5258933,0
411IMVERA SIGUENAS DeivyPER24835,50,5255530,0
55GMPICHOT AlanARG25815,00,0257733,5
68GMPEREZ PONSA FedericoARG25605,00,0257433,5
77GMGONZALEZ VIDAL YuriCUB25625,00,0251631,0
81GMGRANDA ZUNIGA Julio EPER26415,00,0250530,5
93GMFLORES DiegoARG26095,00,0250230,5
1012IMACOSTA Pablo IsmaelARG24635,00,0247532,0
112GMDELGADO RAMIREZ NeurisPAR26235,00,0247432,5
1217CMBolanos FernandoBOL22315,00,0246629,5
1314LOPEZ SILVA HugoCHI23995,00,0236227,5
1413ABARCA GONZALEZ NicolasCHI24165,00,0235731,0
1518FMDelgadillo AdonayBOL22185,00,0227528,5
1615FMAGUIRRE CONTRERAS CristianCHI22995,00,0225527,5
1710GMHENRIQUEZ VILLAGRA CristobalCHI25044,50,0243830,5
1819FMCERDA ALBORNOZ GuillermoCHI21954,50,0202126,0
1934CMBALLESTEROS CARDENAS LeonardoCHI18174,50,0196725,5
2016FMVERGARA JOFRE FelipeCHI22574,00,0224028,5