Po lewej: Natalia Najuch i Małgosia Budzińska
Bychlew 2012

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Księże Młyny 2012

Z życia Klubu: Wyniki turniejów 11.06.2012 r. Paweł Budziński
king119W dniach 6 - 10 czerwiec 2012 roku w Księżych Młynach odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkiego Juniorów w Szachach Klasycznych.
Turniej ten ma na celu wyłonienie najlepszych szachistów z naszego województwa, lecz jest również pierwszym etapem eliminacji do Mistrzostw Polski. Awans do półfinału otrzymują najlepsi zawodnicy z każdej grupie wiekowej.
Szachiści z Klubu Szachowego "Piątka" Skierniewice, jak co roku zajęli większość miejsc na podium i co najważniejsze wszyscy w komplecie uzyskali awans do kolejnego etapu.
Najlepszym Juniorem Województwa Łódzkiego został Adam Kowalczyk (9 pkt), a najlepszą Juniorką Aleksandra Tarnowska (9,5 pkt). Poza nimi tytuły Mistrzów Województwa zdobyli Maciej Strzelecki do lat 9 (zdobył komplet punktów wygrywając wszystkie partie), Maciej Rak w kategorii wiekowej do lat 11 oraz Emil Osiński do lat 15.
Wicemistrzami zostali Jan Budziński do lat 17, Natalia Najuch do lat 13 oraz Maciej Ciesielski do lat 9 i Weronika Psyk do lat 9.
Na trzecim miejscu podium stanęli Michał Słomczewski do lat 13 oraz Jakub Mechliński do lat 9.
Czwarte miejsce mistrzostw, również premiowane awansem do półfinału uzyskaliMałgorzata Budzińska do lat 13, Szymon Karwat do lat 13 oraz Kamil Osiński do lat 15.
Do makroregionu awansował również Łukasz Pytlos do lat 9.
Bez eliminacji miejsce w półfinałach ma również zapewnione medalista Mistrzostw Polski Radosław Psyk biorący obecnie udział w zgrupowaniu kadry Polski. Tyle miejsc punktowanych zapewniło zawodnikom trenowanym przez Bogusława Bodera tytuł najlepszego klubu w województwie.
Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenera.
Obserwując tak dobrą formę skierniewickich szachistów, z niecierpliwością oczekujemy na lipcowe Mistrzostwa Europy w szachach szybkich, które odbędą się w Bośni. Klub KS "Piątka" będą reprezentowali Aleksandra Tarnowska, Tomasz Klepaczka, Jan Budziński i Radosław Psyk.